Daan Schippers [■zondag 18 mei aJAX - DE GRAAFSCHAP fiAST „Ik weet dat ik nog steeds beter kan, mijn échte doorbraak moet nog komen." Je reputatie als matennaaier heeft dit seizoen wél een enorme vlucht geno men. Om te beginnen vorig jaar tijdens De Graafschap-Ajax, toen Mido een rode kaart kreeg. „Hij sloeg me toen wél, die actie is veel te veel opgeklopt. Hij raakte me en ik had echt pijn, alleen omdat het een club uit de Top Drie betrof, stond het overal in. Het sloeg nergens op." Later kregen ook James Ouinn van Willem II en Henk Vos van RBC Roosen daal rood na acties tegen jou. „Die acties tegen Willem II en RBC, daar kon ik niets aan doen. Mensen die me kennen, weten hoe ik ben. Het is nooit m'n bedoeling geweest om tegenstan ders rode kaarten aan te smeren. Toen Nikos Machlas tegen Feyenoord die penalty uitlokte - ook matennaaien - hoorde je daar veel minder over." In de uitwedstrijd tegen Willem II was er nog wel flinke commotie rondom jouw persoontje. Spandoeken met 'Genaaid worden? Bel Van der Kruis' en 'Van der Kruis, het zou je maat maar wezen'sier den de hekken. Deed datje wat? „Die spandoeken niet, nee, maar na afloop werd ik opgewacht door Willem ll-supporters en dat was heel vervelend. Het was ook niet normaal wat ik alle maal terug las in het programmaboekje van Willem II." Nadien wordt je carrière vooral geken merkt door zware blessures. „Terwijl ik eigenlijk helemaal niet bles- suregevoelig ben! Eigenlijk heb ik ge woon twee keer pech gehad. Bij Excelsior brak ik mijn ribben en liep ik een inge klapte long op. Na vier weken stond ik alweer op het veld, omdat de vrouw van John Feskens moest bevallen. Dat bleek te vroeg voor me en ik ging me te zwaar belasten. Ik wilde te graag, ook omdat ik geselecteerd was om met Jong Oranje mee naar Denemarken te gaan. Ik kreeg last van m'n lies en daar ben ik een jaar lang mee rond blijven lopen. Dat is me niet in de koude kleren gaan zitten." Bij je volgende club, De Graafschap, kreeg je vervolgens weer te maken met een zware blessure. „Ik had een hartstikke goede voorberei ding achter de rug, was superfit en in vorm. Na een half uur in de eerste wed strijd tegen AZ brak ik m'n been. Tja, na een halfjaar stond ik weer op het veld. De doktoren in wie ik vertrouwde, zeiden dat de breuk genezen was. Ik speelde één wedstrijd, maar toen ik op de training een tik kreeg, bleek dat het toch niet geheeld was. Een medische misser, waarvan ik ver schrikkelijk baalde. In een korte periode heb ik best veel meegemaakt, maar ik ben er bovenop gekomen. Ik weet dat er ergere dingen zijn in het leven, maartoch ben ik er trots op, dat ik er weer sta." Nu ben je eindelijk weer helemaal fit, maar ben je alweer op je oude niveau? Van der Kruis trekt Dennis de Nooijer van NEC onderuit. Wat gaat er dit seizoen allemaal fout bij De Graafschap? „Het is een feit dat je het niet goed doet als je laatste staat. Tja... We heb ben geen slechte spelers, maar als je niet wint, sta je onderaan. Het is gewoon niet anders, ik weet niet wat het is. De sfeer is momenteel goed, ik ben ervan overtuigd dat we er nog in kunnen blijven. De omslag kwam tegen Excelsior (3-4 overwinning, red.), we hebben het een en ander besproken en nu beseffen we allemaal wat we moeten doen. We zijn positief tegen over elkaar." Hoe gaat de selectie om met alle indianenverhalen die in de pers over De Graafschap verschijnen? „In principe distantiëren we ons daar met z'n allen van. Ze schrijven alles op, maar de helft klopt niet. Persoonlijk kan het me niet schelen wat er geschreven wordt, ik kijk er niet naar. De meeste spelers doen dat niet." Doet het je nog iets om tegen Ajax te spelen? „Het doet me wel wat, maar ik leef van dag tot dag. Met de wedstrijd houd ik me pas kort van tevoren bezig. Ik heb geen idee wat ik ervan moet verwach ten, ik merk het wel als ik het veld opkom. Ajax-uit altijd makkelijk, haha. We gaan in ieder geval niet de wedstrijd in om te verliezen."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 11