SPITS van m'n trucjes laten zien. Dat hangt ook van het wedstrijdbeeld af. Als ik al een assist heb gegeven of een doelpunt heb gemaakt, gaat het vanzelf. Verder ben ik bij Ajax fysiek sterker geworden. Iedere training is nog een leerproces voor me. Spelers als Witschge en Litmanen kun nen me beter maken. Ik kijk vaak naar ze, hoe ze zich vrij spelen, hoe ze kaatsen. Ik praat ook veel met ze, omdat ze nu een maal veel ervaring hebben. Witschge vertelt dan over zijn tijd bij FC Barcelona en Bordeaux. Naar Litmanen keek ik hal verwege de jaren negentig ontzettend op, het is leuk dat ik in 2003 samen met hem speel." Iemand met wie Boukhari ook veel praat, is Steven Pienaar. Beide Ajacieden wonen in Diemen bij elkaar in de buurt en rijden regelmatig samen naar de trai ning. „Vanaf het moment dat ik hier kwam, klikt het tussen Steven en ik.Toen ik nog geen huis had, heb ik op een gege ven moment gevraagd of ik bij hem kon logeren. We praten overvan alles. Als we naar de training rijden, hebben we het vooral over voetbal, maar anders ook over onze ouders, familie en het leven. Hij komt uit een slechte buurt in Johan nesburg en ik ook, uit Rotterdam-West. Natuurlijk is dat niet te vergelijken, maar toch. Bij mij in de buurt waren veel problemen met drugs en af en toe een schietpartij.WaarStevenvandaankomt, zijn iedere dag wel schietpartijen." Hoewel hij zijn eigen huis heeft, gaat Boukhari nog regelmatig terug naar zijn geboortestad Rotterdam. Ook de uitschakeling door AC Milan verwerkte hij daar, bij zijn ouders thuis. „Zij praten tenminste niet de hele tijd over voetbal. Zo kon ik m'n rust even pakken. Rotter dam is slechts een halfuurtje rijden en ik heb er toch ruim twintig jaar gewoond. Als het even kan,ga ikterug.Afentoe ga ik een balletje trappen met wat jonkies. Mijn broers Mourad en Samir komen ook bij mij in Diemen langs. Maar meestal kom ik over de vloer bij Steven en z'n vrienden. Om 'n DVD'tjete kijken of Play Station te spelen." Veel indruk maakte Boukhari dit seizoen in het tweede elftal, waar hij-vooral als centrale aanvaller-veelvuldig doel trof Ook als rechtsbuiten kwam hij af en toe in actie. „In de spits spelen kan ik wel, omdat ik bij Sparta ook regelmatig op de positie van nummer tien stond. In het eerste heb ik ook aan de rechterkant gespeeld, dan kan ik naar binnen trekken en met links uithalen." Met zijn ervaring als spits bij Jong Ajax is Boukhari een mogelijke vervanger van Zlatan Ibrahi- movic tijdens diens schorsing. „We mis sen weer een spits, ja. Maar ik denk niet dat ik hem zal vervangen. Het ligt aan het systeem van de trainer, maar ik verwacht dat Rafael van der Vaart en Jari Litmanen in de spits zullen spelen." Ondanks dat de uitschakeling in de Champions League betekent dat Ajax dit seizoen geen prijzen meer in de wacht kan slepen, heeft Boukhari veel vertrou wen in een goede afloop van het seizoen. „Als we de overige vijf wedstrijden winnen, eindigen we tweede in de com petitie. Misschien kunnen we volgend seizoen dan hetzelfde bereiken als dit jaar. We moeten blij zijn met wat we dit jaar hebben behaald, de halve finale in de Amstel Cup en de kwartfinale in de Champions League. De volgende uitda ging is om ons nu weer te kwalificeren voor de Champions League, we hebben alles nog in eigen hand. RKC wordt vanmiddag in de ArenA een moeilijke tegenstander.Ze hebben de punten hard nodig in de strijd om Europees. Met Rick Hoogendorp en Iwan Redan hebben ze twee gevaarlijke spitsen, maar ik denk dat wij de wedstrijd afsluiten met een overwinning. Daar gaan we voor." Daan Schippers TWW zaterdag 3 mei AJAX - RKC WAALWIJK

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 7