it A NOURDIN BOUKHARI TEVREDEN OVER Z'N LEERJAAR ISfHARF VERSCHILLEN Tegen AC Milan en AZ kwam Nourdin Boukhari vorige week niet toe aan een invalbeurt. Toch is hij dik tevreden over het verloop van het seizoen. De 22-jarige aanvaller heeft al meer speelminuten en doelpunten op zijn naam staan, dan hij had verwacht. „Dit is pas mijn eerste jaar, ik leer nog steeds van iedere training." Wis had dit kunnen „Wie had dat kunnen denken!" De stem van Nourdin Boukhari slaat halverwege het interview bijna over, als hij zich bedenkt wat hij dit seizoen al heeft mee gemaakt. Het is nog maar een paar dagen na Ajax' uitschakeling door AC Milan in de kwartfinale van de Champions League. „Het dreunt nog steeds door in m'n hoofd", vertelt de aanvaller. „Het blijft malen, maar we moeten verder.Toewer ken naar de volgende wedstrijden, weer Champions League halen. Vanaf de zijkant heb ik genoten van ons spel in Milaan. Ik heb meer staan rekken dan ik heb warmgelopen, omdat ik elke minuut van de wedstrijd wilde zien. En dan krijg je in de blessuretijd nog een goal tegen! Vreselijke pech, maar dat is voetbal." Tweemaal stond Boukhari op het punt als invaller in de wedstrijd gebracht te worden. Bij de 1-0 achterstand en bij de 2-1 achterstand. Terwijl hij voor de tweede maal klaarstond, maakte Steven Pienaar er 2-2 van. Koeman bracht ver dedigers Nigel de Jong en André Bergdplmo in om het gelijke spel vast te houden. Het vervolg is bekend. „Enorm frustrerend. Hoewel Milan wel wat kan sen kreeg, waren wij veel sterker. Ik had graag willen invallen. Onze supporters waren fantastisch, het veld lag er goed bij. Toen het stadion voor de wedstrijd steeds vollerwerd,dacht ik wel even'wat groot!', ledereen baalde na afloop, maar we kunnen trots zijn op wat we bereikt hebben. We hebben er alles aan gedaan." Eerder maakte Boukhari in de Cham pions League wel zijn opwachting tegen Rosenborg BK, Valencia en AS Roma. De wedstrijd tegen de Noren beschouwt hij zelfs als een van zijn betere van het sei zoen.„Ik kreegthuistegen die Noren nog een enorme kans, maarde bal ging rake lings langs de paal. Ik groeide echt in die wedstrijd, elke bal raakte ik goed. Ook tegen Roda JC, twee weken geleden, speelde ik redelijk sterk. Ik voerde mijn taak goed uiten dat ik glijdend vanuit de lucht dan nog scoor, maakt het alleen maar mooier. Maar ik heb nog meer goede invalbeurten gehad, zoals thuis tegen AZ toen ik twee keer scoorde." De vijf doelpunten die Nourdin Boukhari dit seizoen inmiddels op zijn naam heeft staan, zijn er al vijf meer dan hij ver wachtte toen hij in augustus 2002 door Ajax werd overgenomen van Sparta. Nadat hij gesproken had met de techni sche staf van Ajax, was Boukhari ervan overtuigd dat hij een leerjaar tegemoet zou gaan. En nog steeds. „Alles wat ik aan speelminuten meekrijg, is mooi meegenomen. Ik doe m'n best, maar zo'n eerste jaar is erg moeilijk. Helemaal omdat ik hiervoor bij Sparta alleen maar voor lijfsbehoud voetbalde, nooit om de prijzen. Ik heb dit jaar al een aantal maal in de basis gestaan en ga er dan voor honderd procent tegenaan. Ook tijdens m'n invalbeurten heb ik gescoord-soms belangrijke doelpunten." Nog meer verschillen tussen zijn vorige werkgever Sparta en Ajax kan Boukhari haarfijn aangeven. „Bij Sparta draaide veel om mij, hier kan iedereen wat met de bal. Ik heb geleerd om simpel te spelen, later kan ik het publiek dan meer zaterdag 3 mei AJAX - RKC WAALWIJK .«fc

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 6