John Heitinga mm, lil..-;. m j I v- waÊÊm 'IN JULI GA IK WEER TRAINEN' Hifêd- De littekens op zijn knieën verraden welke kwetsuren Johnny Heitinga te verduren heeft gehad. Terwijl het in eerste instantie zo onschuldig leek. In december 2001 begonnen de problemen. En vervolgens zou de 19-jarige centrale verdediger anderhalfjaar blessureleed kennen. Maar binnenkort keert hij terug bij Ajax en begint zijn carrière opnieuw. 4 i Patrick Leemans „December 2001. Tijdens de warming-up voor de wedstrijd tegen NAC verdraaide ik mijn rechterknie. Onderzoek wees uit, dat de meniscus schade had opgelopen. Ik zou zes tot tien weken niet meer kunnen voet ballen. Balen natuurlijk, want ik was net zo goed bezig. Ik was pas achttien jaar en had al 22 wedstrijden in het eerste van Ajax gespeeld. In de competitie, Amstel Cup en UEFA Cup had ik meal laten zien. Ik hoopte op een spoedig herstel, zodat ik de tweede helft van het seizoen 2001/2002 nog mee zou kunnen maken. Maar door een foutje van de arts viel die droom in duigen. Hij had me verkeerd geopereerd en daardoor moest ik in april 2002 opnieuw onder het mes." „Na een nieuwe revalidatie glunderde een comeback in Ajax 1. Trainer Co Adriaanse was intussen vervangen door Ronald Koeman en ook de nieuwe trainer zag het helemaal in me zitten. Daarom liet hij me mijn rentree maken, tijdens de wedstrijd Ajax-NAC (2-2): 29 September 2002. Ik zal die datum nooit vergeten.Tijdens een ver dedigende actie kwam ik verkeerd op de grond terecht en ging ik door mijn linker knie heen. Na wat verzorging aan de zijlijn, dacht ik dat het wel mee viel en wilde ik zo snel mogelijk het veld weer in. Dat was stom van me, want ik voelde wat knappen in mijn knie. Achteraf bleek dat ik mijn voorste kruisband van mijn linkerknie gescheurd had. Door terug dat veld in te gaan had ik nog méér schade aan kunnen richten. Maar door de adrenalinestroom in mijn lichaam voelde ik me sterk genoeg om door te gaan. Dom, want ik had ook mijn kraakbeen kunnen beschadigen en dan was ik nog verder van huis geweest. Ik zou minimaal zes maanden moeten her stellen van mijn gescheurde kruisband." „In oktober 2002 besloot ik om me te laten opereren in Amerika, in de staat Colorado. Kniespecialist Richard Steadman hielp me en in november keerde ik terug naar Nederland. De operatie was geslaagd en de revalidatie in Zeist kon beginnen. De eerste zes weken moest ik intern in het KNVB Sportcentrum verblijven, omdat ik nog geen auto kon rijden.Terwijl Ajax zich een weg door de Champions League baande, mocht ik niet eens een bal aanra ken. Nee, ik mocht slechts fietsen, kracht oefeningen doen en twee keer in de week een bosloop van vier kilometer afleggen. En dat deed pijn. Ik speelde veel computer spelletjes om de tijd te doden. In het begin van mijn revalidatie kon ik niet naar de Europa Cupwedstrijden van Ajax kijken. Ik wilde zo min mogelijk met voetbal te Johnny Heitinga werkt in Zeist keihard aan zijn herstel. maken hebben, zodat ik me helemaal kon richten op het hestel van mijn knie." „Na zeven maanden revalidatie mag ik weer met de bal werken en autorijden. Ik vind het zelfs lekker om in de file te staan! Want een terugkeer bij Ajax is aanstaande. Het einde is in zicht en daar leef ik naar toe. Ik ben in de afgelopen anderhalf jaar snel volwassen geworden. Wat voelde ik me machteloos. Normaal gesproken kan een voetballer vechten voor een basisplaats, maar ik kon dat niet omdat ik zwaar geblesseerd was. Ik weet nu hoe dat voelt en ben er wijzer van geworden. Zo'n blessure wens ik mijn grootste vijand niet toe. Mijn oude niveau zal ik zeker halen, maar de men sen moeten niet denken dat Johnny Heitinga er meteen weer staat. Ik ga hard trainen om fit te worden en daarna wil ik weer wedstrijden voor Ajax gaan spelen. In juli zal ik beginnen met trainen. Ik zal mijn stinkende best doen om een plaats in het elftal te veroveren. Na de aan staande winterstop moet ik er weer staan en dan kan ik gaan bouwen aan een mooi nieuw seizoen. Ik ben nog niet klaar bij Ajax!" [zaterdag 3 mei I AJAX -RKC WAALWIJK

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 25