AZ-AJAX i-3 Ronald Koeman: „Ik denk dat we aan onze plicht hebben voldaan, hoewel het veel moeilijker was dan de uitslag doet vermoeden. De eerste 20, 25 minuten waren we niet gevaarlijk en heeft Lobont ons gered door de nul vast te houden. De 0-1 is natuurlijk een opsteker en wanneer het 0-2 wordt, is het einde wedstrijd en einde AZ. ik denk dat we heel blij moeten zijn, juist omdat deze overwinning zo moeilijk tot stand is gekomen." Oud-Ajacied Tim de der test de kwaliteit van het shirtje van Steven Pienaar. In vergelijking met de wedstrijd tegen AC Milan liet Ronald Koeman tegen AZ John O'Brien en Petri Pasanen op de bank beginnen. Door de voetblessure van Jelle Van Damme en de voorlopige schorsing van Zlatan I bra himovic, startten daarom Tomas Galasek, Maxwell, Rafael van der Vaart - alledrie hersteld van blessures - en Jari Litmanen in de basis. Aan de kant van AZ trof Ajax twee oude bekenden: Linksback Tim de Cler die z'n honderd ste eredivisiewedstrijd speelde - in het veld en trainer Co Adriaanse langs de lijn. Slordig balverlies aan de kant van Ajax zorgde ervoor dat AZ de eerste fase van de wedstrijd de beste kansen creëerde. De Alkmaarders speelden fel en schroomden niet stevige duels aan te gaan met de vermoeide Ajacieden. Het was Bogdan Lobont die de Amsterdam mers voor een achterstand behoedde. Barry van Galen schoot in vrije positie de bal recht op de doelman, die even later ook een schot van Olaf Lindenbergh tot corner verwerkte. Een tweede goede inzet van Van Galen werd door Lobont van richting veranderd, waarna Maxwell de bal voor de lijn kon wegwerken.Toch was het Ajax dat de leiding nam. Jari Litmanen kopte door op Rafael van der Vaart die na een een-tweetje met de Fin vrij voor doelman Theo Zwarthoed kwam te staan: 0-1. Vlak voor rust had Andy van der Meyde de wedstrijd al kunnen beslissen, maar zijn mislukte lobje belandde in de han den van Zwarthoed. Na drie minuten in de tweede helft was de wedstrijd wèl gespeeld. Litmanen nam een lange voor zet van Van der Vaart in een keer op z'n slof waarna de bal in de korte hoek ver dween. Terwijl het Ajax-publiek aan AZ- trainer Co Adriaanse hun liefde voor Richard Witschge kenbaar maakte, creëerde de thuisploeg nog enkele goede kansen. De sterk keepende Lobont bleef in de weg staan tot Michael Bus- kermolen vlak voortijd de Alkmaarse eer redde. Op dat moment had een afstand schot van Van der Meyde de wedstrijd al volledig in het slot gegooid en Ajax de belangrijke drie punten bezorgd. Jari Litmanen zweeft door de zwoele Alkmaarse lucht en haalt stijlvol uit voor de 0-2. Zondag 27 april AZ-Ajax 1-3 (0-1) 20. Van der Vaart 0-1,48. Litmanen 0-2,64. Van der Meyde 0-3,85. Buskermolen 1-3 AZ: Zwarthoed; Buskermolen, Wijker, Lindenbergh (67. Meerdink), Kromkamp, Opdam, Van Galen, Perez (84. Nelisse), Elkhattabi, Reini, De Cler Ajax: Lobont, Trabelsi, Yakubu, Chivu, Maxwell, Pienaar (65. Sikora), Galasek (68. Pasanen), Sneijder, Litmanen (74. Witschge), Van der Meyde, Van derVaart Scheidsrechter: Bossen Toeschouwers: 7.754 Geel: Yakubu (Ajax) zaterdag 3 mei AJAX - RKC WAALWIJK

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 21