Tweede plaats behouden AJAX-RODA JC 4-2 Vier dagen voor de allesbeslissende Champions Leaguewedstrijd tegen AC Milan, bracht Roda JC een bezoek aan de ArenA. Ook niet geheel onbelangrijk, want Ajax moest alles uit de kast halen om de tweede plaats in de Holland Casino Eredivisie te consolideren Zo simpel als Ajax een 3-0 voorsprong nam tegen Roda JC, is het niet vaak gegaan tegen de Limburgers. Wat vooraf een zware wedstrijd leekte worden,ver anderde daarom bijna in een potje zater dagavondvoetbal. Hoewel de thuisploeg het zichzelf nog moeilijk maakte, door niet altijd even scherpte dekken en Roda JC twee doelpunten toe te staan. Al binnen een half uur had Ajax een 3-0 voorsprong genomen. Zlatan Ibrahimo- vic opende de score uit een slecht weg gewerkte corner van Wesley Sneijder, Rafael van der Vaart kopte een voorzet van Andy van der Meyde in en Sneijder verraste doelman Bas Roorda met een slim genomen vrije trap in de korte hoek. Nog voor de thee maakte Sergio een prachtig tegendoelpunt, maar dat was niet het ergste wat Ajax overkwam. Kort voor rust kwamen Rafael van der Vaart en Ger Senden met elkaar in botsing. De jonge Heemskerker liep een lichte hersenschudding op en bleef na rust - net als Senden - achter in de kleedkamer. Eerder was Maxwell al uitgevallen met een enkelblessure en vervangen door Richard Witschge. Met Jari Litmanen voor Van der Vaart ontaarde de tweede helft in een schaak spel zonder kansen. Pas toen Sergio tien minuten voor tijd de 3-2 aantekende, leek de slotfase nog even hectisch te worden. De halve omhaal waarmee Nourdin Boukhari twee minuten later de eindstand op het scorebord bracht, voor kwam dat. Waardoor de enige tegenslag van de avond bestond uit het gebles seerd uitvallen van Rafael van der Vaart en Maxwell. Wesley Sneijder met zijn voet op de bal. Tweevoudig doelpuntenmaker Sergio kijkt toe. SÊSmm Jelle Van Damme verving in de 57ste minuut Zlatan Ibrahimovic. Ronald Koeman: „Ik vond dat we de eerste helft goed voetbalden, in die fase hebben we drie of vier goals laten liggen. Na drie doelpunten in tien minuten dacht ik dat het een prima wedstrijd zou worden, maar ik had ook het gevoel dat we niet scherp stonden te dekken. Ook in de tweede helft dacht ik dat het ieder moment 3-2 kon worden. Uiteindelijk ben ik tevreden met de drie punten. Het is belangrijk om deze wedstrijden te winnen en dat hebben we gedaan." Zaterdag 19 april Ajax-Roda JC 4-2 (3-1) 16. Ibrahimovic 1-0,18. Van der Vaart 2-0,27. Sneijder 3-0, 33. Sergio 3-1,80. Sergio 3-2,82. Boukhari 4-2 Ajax: Lobont; Chivu, Maxwell (30. Witschge), Yakubu, Pasanen, O'Brien, Sneijder, Van der Vaart (46. Litmanen), Boukhari, Van der Meyde, Ibrahimovic (57. Van Damme) Roda JC: Roorda; Senden (46. Rudge),Filipovic,Addo,Vice- lich, Sergio, Soetaers, Van Dessel (72. Jongen), Van Dijk, Anastasiou, Luijpers (89. Baslanti) Scheidsrechter: Van Egmond Toeschouwers: 49.421 Geel: Sneijder (Ajax) zaterdag 3 mei AJAX - RKC WAALWIJK

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 19