Nathalie Nuiten C i AST Rick Hoogendorp viert weer een treffer, ditmaal tegen FC Twente. dat wilde ik niet verpesten. Daarvoor heb ik het veel te goed naar mijn zin. Nu speel ik veel wedstrijden zonder de echte druk die de Ajacieden wekelijks meemaken. We gaan voor Europees voetbal, maar we móeten niets. Dat zou bij Ajax wel anders geweest zijn. Dan had ik op de bank gezeten als 'stand-in' voor Zlatan. Ik had graag laten zien dat ik weer gegroeid ben, dat ik het niveau van een topclub aan zou kunnen. Soms denk ik wel eens, 'ik had Ajax achter mijn naam kunnen hebben, wie weet, krijg ik zo'n kans wel nooit meer'." In de winterstop, toen Hoogendorp nog aan het revalideren was na een scheur tje in zijn scheenbeen, toonde ook Borussia Mönchengladbach interesse. Op gevoel zei de 28-jarige spits toen kei hard 'nee'. „Borussia was bereid een behoorlijk bedrag neer te tellen om mij te huren, maar wat er daarna zou gebeuren, was heel onzeker. Er lag geen aanbieding voor een overname of zo. Ik weet dat ik na een paar maanden Celta de Vigo het ook erg moeilijk had om weer te wennen aan alles hier in Neder land en ik was niet klaar voor weer een periode vol onzekerheid. Ik had RKC goed kunnen helpen met de huursom die de Duitse club wilde betalen, maar ze respecteerden mijn keuze om hier te blijven. Bij Ajax had ik zelf meteen een goed gevoel, maar ik heb in dit geval ook respectvoorde denkwijze van RKC." Bij Celta de Vigo gaat het Midotot dus ver beter af dan Hoogendorp in 1999. De Haagse spits maakte deel uit van een team met spelers als Juanfran, Pintoen Benni McCarthy en voelde zich uiteindelijkgoed thuis in het relaxte en zonnige Spaanse leven. Tot scoren kwam hij echter niet, iets wat hem niet vaak gebeurt. Mido scoorde tot nu toe al drie keer in vier wedstrijden. Hoogendorp over het spits zijn: „Een wedstrijd spelen zonder een kans te creëren, dat kan gewoon niet. Tuurlijk ben je als spits afhankelijk van hoe je bediend wordt, maar niet één kans in een wedstrijd, dat is echt een rampsce nario. Ik kan me gelukkig niet meer herinneren wanneer een dergelijke situatie is voorgekomen. Maar goed, al is het maar één kans, dan moet die bal er wel in. Bij Ajax zie ik Van der Vaart ballen inkoppen, waarvan ik denk 'ja goed, ik ben nog een kop groter, geef mij ook maar dat soort ballen'." Met zijn huidige trainer bij RKC, Martin Jol, heeft Hoogendorp een eeuwigdu rende discussie over hoe hij het best tot zijn recht komt in het veld. „Ik denk niet dat we daar ooit uitkomen hoor. Hij vindt dat ik altijd mee moet verde digen en dat ik meer vanaf de flanken moet komen. Maar als ik dat doe, kan ik niet op de goede plek staan om een bal erin te schoppen. Soms vind ik dat ik niet te veel krachten moet verspelen. Ik ben spits, ik hoef toch niet ook nog die ballen uit onze eigen goal te hou den! Jol redeneert anders, hij vindt dat ik lichamelijk nog sterker moet wor den, zodat ik zowel kan verdedigen als weer op tijd terug zijn voor de goal. Dus loop ik bijna elke middag verplicht mijn kilometers in het bos. Vaak is de trainer dan met de jongere spelers aan het afwerken, iets waarvan hij weet dat ik het geweldig vind. Maar ik loop in het bos en, ik moet hem wel gelijk geven, dat bevordert de gretigheid naar de bal." RKC is ondertussen al lang af van de benaming 'lelijk eendje'. Na drie jaar er heel dichtbij te zijn geweest, is Europees voetbal nu erg dichtbij in Waalwijk. Hoogendorp: „We hebben de laatste weken, tegen FC Utrecht en RBC Roosendaal, onnodig punten verspeeld en onze concurrenten voor de Europese plaatsen dichterbij zien komen. Normaal gesproken gaan we een wedstrijd als deze in met het idee 'dit mogen we verliezen', maar de pun ten, die vandaag te verdelen zijn in de ArenA, kunnen wel eens erg belangrijk voor ons zijn. Drie jaar geleden wonnen we hier met 1-2, dus het is mogelijk!" zaterdag 3 mei AJAX - RKC WAALWIJK

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 11