m I GAST BEKENDE CLUB Sander Berends Ivan Vicelich niet uit de verf. Na ruim tien minuten bracht Zlatan Ibrahimovic zijn ploeg op voorsprong en Roda kon tot de 89ste minuut nauwelijks een vuist maken.Tot dat uitgerekend centrale verdediger Luij- pers voor het doel opdook. „In de laatste minuut kreeg ik de bal en ik schoot van uit de draai. Pakt die keeper hem nog net. Die wedstrijd begonnen we niet goed. We wilden wel vanaf het begin druk zetten, direct i-op-i gaan spelen, maar we kwamen juist zelf onderdrukte staan. Dooreen tactische ingreep,waar door we anders gingen doorschuiven, kwamen we weer beter in de wedstrijd. Toen heerste er meer duidelijkheid." Luijpers hoeft niet lang na te denken over de vraag welke ontmoeting de meest bijzondere was. De stand bij Ajax- Roda J.C. op 29 november 1999 was i-i toen de laatste minuut aanbrak. „Een uitbraak van ons, waarbij Chivu tegen een rode kaart opliep, resulteerde in een vrije trap op de rand van het strafschop gebied. Ik zag dat de muur niet goed stond en scoorde. Mijn inzet was niet hard, wel geplaatst. Het doelpunt viel in de laatste minuut, dus Ajax had geen tijd meer om iets terug te doen. Het was de eerste en tot nu toe enige keer dat we in de ArenA wonnen." In hetzelfde seizoen werd Ajax ook twee keer in Zuid-Limburg versla gen. Zowel in de competitie als voor de beker. „Op de één of andere manier ligt Ajax ons goed, beter dan PSV of Feye- noord. Ik vind het ook altijd mooi om tegen Ajax te spelen, omdat de club over de hele wereld beroemd is." Dat Ajax populair is in de hele wereld, wordt onderstreept door Ivan Vicelich. „De eerste club die mensen aanhalen als ze een voetbalploeg uit Nederland moeten noemen", aldus de Nieuw-Zeelandse mid denveldervan Roda J.C. Vicelich speelde in eigen land voor Kingz FC, de beste club van het land, die uitkomt in de Australische competitie. „Volgens mij heb ik één keer tegen Melbourne Knights gespeeld, waar Joey Didulica onder de lat stond. Het duel eindigde gelijk." „De wedstrijden tegen Ajax zijn altijd close games. De afgelopen jaren doen we nau welijks voor elkaar onder. In de ArenA, eerder dit seizoen, hadden we in de laatste minuut nog een grote kans op de gelijkma ker. Maar ja, dan gaan we vanavond maar voor de drie punten. Want dat is en blijft ons uitgangspunt/'aldus Vicelich. Ploeggenoot Luijpers is tevreden met een punt. „Want het zal voor ons vanavond heel moeilijk worden. Ajax gaat voor de tweede plaats in de eindstand, die is ontzettend belangrijk voor ze. Maar ook, omdat ze woensdag moeten presteren in de Champions League. Ik verwacht dat de ploeg scherp is. Uit eigen ervaring weet ik dat juist vóór een Europese wedstrijd iedereen wil presteren. De wed strijd erna is het vaak iets minder. Ajax zal vandaag zeker geen blessures willen oplo- pen."Vicelich verwacht dat Ajax niet met de rem erop gaat spelen. „De club beschikt overeen grote selectie en kan in de compe titie zelfs basisspelers sparen,terwijl er nog steeds een heel goed elftal staat." Roda J.C. speelde vorig jaar in Milaan in de UEFA Cup. En wat niemand ver wachtte, gebeurde. Roda won met 0-1. Door een doelpunt van uitgerekend Mark Luijpers. „Een mooi moment. Maar in zo'n stadion kun je niet slecht voetballen. Al waren er bij onze wed strijd niet zo heel veel toeschouwers. Maar voor ons was het een speciale ervaring, clubs als AC Milan kom je wellicht nooit meer tegen in Europees verband. Helaas vlogen we er na straf schoppen toch uit. Al moet ik toegeven dat het Milan van nu sterker is dan het team van vorig seizoen. Het viel me toen op dat Milan niet echt druk op ons zette. Ze lieten ons voetballen en pakten ons pas aan bij de eigen goal. Misschien was het wel hun tactiek, maar mij verraste het. Desondanks verkochten we onze huid duur", aldus Luijpers die zelf het shirt van Shevchenko als aandenken bezit. „Ik geef Ajax goede kansen woensdag. Voor Milan is die 0-0 best lastig. Ze kunnen niet alles zomaar vrij geven. Ajax gaat zeker kansjes krijgen." Het doel van Roda J.C. voor de reste rende periode van het seizoen is duide lijk. „UEFA Cup-voetbal. Helaas spelen we dit seizoen nogal slordig en geven we soms onnodig een overwinning uit handen. Tegen FC Groningen en SC Heerenveen stonden we met 0-2 voor en verloren we met 3-2. Deze weken zijn belangrijk, ook al kregen we onlangs met Heerenveen, PSV en nu Ajax niet de makkelijkste tegenstanders." Hoe is het met zijn vrije trappen? De laatste tijd loopt dat aspect niet zo lekker. Mijn laatste voltreffer dateert uit de voorbe reiding na de winterstop. Maar we hebben ook andere jongens die de vrije trappen kunnen nemen, zoals Tom Soetaers." Ajax is gewaarschuwd. Yannis Anastasiou wordt gefeliciteerd door Luypers na een treffer van de Griek. zaterdag 19 april AJAX-RODAJC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 11