bekijkt om onregelmatigheden te signaleren kwam daarmee reglementair buitenspel te staan. De in dit programmablad uitgesproken wens, dat Feyenoord zijn rivaal uit Amsterdam in de strijd om de tweede plaats voorbij zou steven en. werd helaas niet vervuld. Omdat Feyenoord vanwege de marathon van Rotterdam al op zaterdag speelde, passeerden we Ajax welis waar heel even. Maar op zondagmiddag toen Ajax in Breda geen kind had aan NAG was alles weer bij het oude: 2. Ajax, 3 Feyenoord. Vitesse vormde voor Feyenoord een hoog obstakel. Hoger althans dan de positie op de ranglijst deed vermoeden. De trainersmutatie Snoei/Sturing inspireerde de Arnhemmers zoda nig dat Feyenoord aanvallend tot veel minder in staat bleek dan in de voorgaande duels. Boven dien liet de Bossen-show op de Vijverberg zijn sporen na. Hierdoor beschikte Feyenoord niet over Thomas Buffel, Gérard de Nooijer en Kees van Wonderen. De afwezigheid van De Nooijer en Van Won deren stelde trainer Bert van Marwijk in de gele genheid Patrick Paauwe van dienst te zijn. Paauwe liet vorige week in Voetbal Internation al weten dat hij als linksback allerminst een gelukkig mens is. De absentie van Van Wonde ren/De Nooijer was de oorzaak van een eenma lig optreden als centrale verdediger van Paauwe pal naast Loovens. De linksbackplaats was tegen Vitesse voor Tho- masz Rzasa. Op de Pool zou geen beroep meer worden gedaan, maar zoals vaak gebeurt: nood breekt wetten. Buffel werd op grond van een betere balans vervangen door Pardo. Tot teleur stelling van Lurling, die had gehoopt de plaats van Buffel in te nemen en nu begon op de bank. Al die veranderingen maakten Feyenoord er niet sterker op. Patrick Paauwe was niet de centrale verdediger die hij was vóórdat hij van Van Mar wijk op links moest spelen. Bij de gelijkmaker van Bob Peeters ging hij ook niet vrij uit. Héél Feyenoord leek gebukt te gaan onder de nood zaak van het móeten winnen. Héél lang heeft er naar uitgezien dat drie pun ten tegen Vitesse een mission impossible zou den zijn. Tot invaller Anthony Lurling het op zijn heupen kreeg. In interviews zei hij weieens, dat hij soms droomt van kolkende kuipen waar in hij de enige treffer voor Feyenoord scoort tegen Ajax. Tot nu toe kwam het er niet van. In tegendeel, de Brabander wilde zó graag, dat hij faalangst opliep en door trainer Bert van Marwijk in bescherming moest worden genomen. Van Marwijk, het moet gezegd, heeft zijn pupil ondanks het feit dat deze niet snel acclimati seerde bij Feyenoord nooit laten vallen. Hoewel de pers er soms op aandrong, heeft de trainer nooit een overtogen woord over Lurling gezegd en hem waar hij kon altijd gesteund. Tegen Willem II maakten we het al mee, dat de voormalige speler van Heerenveen twee keer scoorde. Tegen Vitesse zou hij het wéér doen. Nü die goal tegen Ajax nog. De opstanding van Anthony Lurling plaatst Bert van Marwijk opnieuw voor een dilemma. Buffel heeft zijn 'straf' uitgezeten, zodat Lurling weer op de bank lijkt te zullen plaatsnemen tegen Ajax. Ajax, de klassieker. Vanavond niet om de tweede plaats maar om een finaleplaats in déze Kuip om de Amstel Cup. Dat Feyenoord moge winnen. Dat het een feest wordt waarop ook vanaf de tribune geen smet wordt geworpen. Dan hoeft de burgemeester van Rotterdam de aftrap van de klassieker vol gende keer ook niet om zes uur 's avonds te laten verrichten. Prettige wedstrijd STADION SPORTNIEUWS 2003 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 5