STADION nieuws Een feestelijke klassieker zonder smetten alsjeblieft Woensdag 16 april 2003 nummer 22 Redactie en Administratie Uitgave Stadion Sportnieuws: Oranje/van Loon b.v. Siriusstraat 2, 2516 AT Den Haag, Telefoon: 070 385 94 00 Telefax: 070 385 15 38 E-MAIL: stadion-sportnieuws @feyenoordnet.nl Aquisitie: Adrem bv Postbus 313, 9200 AH Drachten TEL. 0512-584100 Advertentietarief op aanvraag BHHH Gedrukt op chloorvrij papier S T A 0 I C Een slechte generale betekent een goede uitvoe ring. Een gezegde dat stokoud is, maar nog altijd wordt gebezigd. Minder dan een week geleden verloor Jong Feyenoord met 0-3 van Jong Ajax. Hij zéi het niet met zoveel woorden trainer André Staf- leu, maar het was te merken dat hij het spijtig vond, dat Feyenoord het Amsterdams verzoek inwilligde om het aanvankelijk voor maandag vast gestelde duel op donderdagavond te spelen Ajax vroeg uitstel vanwege Champions League-ver plichtingen. Dat stelde trainer John van 't Schip uit eindelijk in de gelegenheid ervaren spelers als Didu- lica, Van Damme, Mendes da Silva, Litmanen en Boukhari op te stellen. Omdat de papiermolen van de tuchtcommissie in Zeist daardoor ook meer tijd kreeg, traden de beloften van Feyenoord in het op Woudenstein gespeelde treffen noodgedwongen aan met een aantal A-junioren. Dat plus een scheidsrechter met Mokumse sympathieën maakte het verschil. Op basis van bovenstaand gezegde, moet er van avond dus heel wat in het vat zitten voor Feyen oord. Oók al omdat het niet echt daverend was wat we er afgelopen zaterdag tegen degradatiekandi daat Vitesse van terecht brachten. Pas in de 95ste minuut kreeg Anthony Lurling een bevlieging die goed was voor twee winstpunten. Zonder Lurlings wereldgoal had Feyenoord er maar één gehad en was de achterstand op Ajax weer opgelopen tot drie punten. Een minuut eerder liet Lurling zich provoceren door Vitesses Joegoslavische keeper Jevric. Zijn onbe suisde actie ontging scheidsrechter Haverkort niet. Hij gaf de Brabander geel, waar een strengere flui ter als Luinge misschien wel tot rood zou zijn gekomen. Het door de tuchtcommissie ingehuurde mannetje dat in het weekend alle wedstrijden N SPORTNIEUWS 2003 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 3