JADION SPORT NIEUWS Zélf had hij ook zijn bedenkingen, want Feyen- oord betekende heel véél voor hem. Achteraf is hij echter blij met het miljoenencontract dat hij signeerde. Transfervrij als hij was incasseerde hij alleen al aan tekengeld het kapitaal dat hem tot een vermogend man maakte waardoor hij na beëindiging van zijn carrière nooit meer zal hoeven te werken. Nu het ook nog eens zo uitpakt, dat hij meer aan spelen toekomt dan hij zelf ook had gedacht, en dat trainer Carlo Ancelotti meer dan tevreden over hem is, is de Deen dubbel blij dat hij tot zijn besluit is gekomen en de knoop doorhakte en zijn koffers pakte om naar Italië af te reizen. Al zal hij Feyenoord, zegt hij, nóóit van zijn leven meer kunnen vergeten. Vorige week maakte Tomasson deel uit van AC Milans selectie van 18 die Amsterdam aandeed om uiteindelijk teleurstellend in de ArenA tot een doelpuntloos gelijkspel te komen in de kwartfinale van de Champions League. Hoewel de Italiaanse pers het resultaat van de najuven tus met stadgenoot Inter in een strijd om de tweede plaats gewikkelde club afkraakte, deed Tomasson nog wel opgewekt over een goede afloop. Maar hij is dan ook typisch iemand die in zijn leven heeft leren knokken. Als een van de 28 selectiespelers van AC Milan begon hij zijn Ita liaans dienstverband als tribuneklant. Vervol gens werkte hij zich op tot de bank en momen teel speelt en scoort hij voor Milan. Wat is er mooier, wat heeft hij nog meer te wensen! Het eerste dat Tomasson vorige week deed op Schiphol was vragen naar Feyenoord. Van de 3- 4 overwinning op De Graafschap was hij op de hoogte, het hoe, wat en het waarom was hem niet bekend. Dat laatste is een van de nadelen, vindt hij, van zijn keus voor Italië. Het is bijna nèt zo irritant als de in Italië zo opgelopen reis tijd wat zijn woon-werkverkeer betreft. Waar hij er vroeger nog geen vijf minuten over deed om van Kralingen over de van Brienen- oordbrug heen bij de Kuip te komen, doet hij er nu veel langer over om te kunnen trainen. Tot nu toe bleek het ook niet mogelijk de appara tuur op zijn bijna 50 kilomter van Milaan gele gen huis zo geïnstalleerd te krijgen, dat hij de NOS kan ontvangen. En dat in een tijd", zegt hij dat ze naar de maan vliegen." "Maar met twee man eraf met rood en met zijn negenen verder. Met 3-2 achter en wat dénk je? Feyenoord wint nog ook met 3-4", vervolgt op Schiphol iemand. "Niet te geloven", doet de Hollandse Deen even enthousiast terug. "Weet je, ik zal blij zijn als ik dit soort dingen zélf op zondagavond kan zien. Het zijn de smetten op een avontuur dat verder veel weg heeft van een jongensboek. Leergierig als alle Denen heeft hij twee keer per week Ita liaanse les zodat hij intussen in wat voor dis cussie zijn mondje kan roeren in het Italiaans. Over hoe het Champions League-verhaal afloopt heeft hij goede verwachtingen. "Het feit dat Milan verzuimde Ajax de héle wedstrijd vroeg aan te pakken - alleen in 't begin deden deden we dat goed - leidde ertoe dat we in Amsterdam gelijk hebben gespeeld. Tóch denk ik dat de kwaliteit er is om de return in San Siro met optimisme tegemoet te zien." •M® Al meer dan 30 jaar hét programmablad bi^^w thuiswedstrijde van Feyenoord 34 STADION SPORTNIEUWS 2003

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 36