(jouw& buurruk. Jon Dahl Tomasson Jon Dahl Tomasson was here. Vorig jaar zomer trok hij de deur van zijn woonplaats in Kralin gen voor het laatst achter zich dicht. Aan Nederland hield hij gemengde gevoelens over. Maar nü, nu lokte het avontuur. Het diende zich in het verre oosten aan in de vorm van een WK met de Deense nationale ploeg. Vervol gens. na een korte vakantie, wachtte Milaan. Vorige week was hij terug. Niet voor een vakan tie of voor een bezoek aan kennissen, maar voor zijn werk. Er werd lacherig gedaan toen hij vorig jaar koos voor de Serie A. Jon Dahl Tomasson naar AC Milan? Wat had die daar nou te zoeken! Een loopwonder was hij, dat wèl, een kilometervreter. Maar meer loper dan voetballer. Die zou nog van een koude kermis thuiskomen in San Siro. Nog geen jaar later dienen de meningen te wor den bijgesteld. De loper die in Holland scoorde maar hieraan in de serie A met zijn veel fijnere manier van voetbal - zéker weten - nooit zou toekomen, peerde ze er ook daar in. Acht keer in zestien geheel of gedeeltelijk gespeelde wed strijden, waarvan in de Champions League zelfs alle duels. De voormalige Feyenoord-Deen, die in 43 duels 23 keer namens Rotterdam-Zuid scoorde, is dan ook allerminst ontevreden over zijn presta ties. Hij kent ze de verhalen dat hij een geldwolf zou zijn; hij is volledig op de hoogte van de scepsis ten opzichte van zijn zaakwaarnemer Miedema die spelletjes speelde om er voor zijn cliënt nóg meer geld uit te slepen. IIEwmVIB STADION SPORTNIEUWS 2003 33

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 35