Zondag 20 april: FC zwolle - Feyenoord hebben te maken. Hij was er bijna zeker van, dat het had uit te staan met de kritiek die hij nog niet zo gek lang geleden uitte aan het adres van trainer Peter Boeve, die hem aansluitend tij delijk verdreef uit de selectie. Roelofsen in Voetbal International: "Het is zeker niet alleen een financiële kwestie. Anders had de club me wel een verlaagde aanbieding gedaan. Maar ik heb geen spijt van mijn kritiek en ik sta nog steeds achter mijn uitspraken. Toen ik ze deed, wist ik dat dit dus de gevolgen zouden kunnen zijn en het is dus uitgekomen." Geen angsthaas die Richard Roelofsen die ondanks zijn 34 jaar nog graag twee seizoenen aan zijn carrière zou willen vastplakken. Alleen als dat niet lukt gaat hij, in het bezit van twee trainersdiploma's als oefenmeester aan de slag. Maar wie weet, komt FC Zwolle na de drie doel punten tegen FC Utrecht nog op zijn besluit terug. Want nergens wordt zo oportuun gere geerd als in de voetballerij. Merkwaardig FC Zwolle dat eind vorig seizoen als de nummer één van de Toto Divisie naar de eredivisie promoveerde waaruit het jaren gele den verdween. Een minimaal budget en een kwalitatief niet al te sterke selectie waren er de oorzaak van, dat de promovendus door menig deskundige als een serieuze degradatiekandi daat werd aangemerkt. Welk somber toekomstbeeld nog verslechterde toen in de weken voorafgaand aan de nieuwe competitie de spelersgroep het vertrouwen opzegde in de trainer die het zo ver gebracht had: ondank is 's werelds loon. Niet dat de rust na de moeizame mutatie Paul Krabbe - Peter Boeve terug keerde. Het begon ermee dat de pers de voormalige Ajacied op de hak begon te nemen. De uitspra ken waartoe de nieuwe trainer kwam tijdens persconferenties deden gemaakt en veel te plechtig aan. Toen vervolgens resultaat uitbleef en de spelersgroep het niet eens bleek met de door Boeve uitgedokterde tactiek, leek een nieuwe trainerswissel aanstaande. Kort hierna werden de rijen gesloten, werd naar buiten gebracht dat er vanwege het streven om de rust in de tent te bewaren door niemand een interview meer zou worden gegeven en begon FC Zwolle waarachtig punten te sprok kelen. Ook al omdat De Graafschap absoluut de zwakste ploeg is van de eredivisie en Excelsior voor de top te naïef, degradeert FC Zwolle waarschijnlijk niet rechtstreeks. De kans is zelfs aanwezig dat de club de nacompetitie ontloopt. In elk geval dient Feyen- oord aanstaande zondag 20 april voor FC Zwol le op zijn tellen te passen. STADION SPORTNIEUWS 2003 29

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 31