Hel steekt bij FC Zwolle beter in elkaar dan menigeen denkt, pas op! En ze hadden het al zo moei lijk in Utrecht! Beet FC Zwol le, met De Graafschap het lelijke eendje van de eredivi sie, ze laatst als een onbe trouwbare tekkel heel genie pig in de kuiten. Het was nog net geen dag Europees voet bal voor Foeke Booy en de zijnen. Maar nóg zo'n zeperd en FC Utrecht grijpt er defini tief naast. Tenzij de ploeg gisteren in de halve finales van de Amstel Cup tegen PSV een wonder verrichtte. Dat lijkt ons echter sterk. Maar deze rubriek heet de tegenstander van morgen. Aangezien Feye- noords eerstvolgende tegenstander zondag 20 april FC Zwolle heet, hadden we het over déze club met u willen hebben. Welnu, vraag FC Utrecht eens hoe dicht de stofwolken kunnen zijn, die FC Zwolle kan opwerpen. Zwijgend zal trainer Foeke Booy u aankijken. Met zijn linker hand zal hij drie vingers opsteken. Zijn rechter hand balt zich daarbij tot een vuist. FC Zwolle - FC Utrecht eindigde inderdaad in 3-0. Een ontketende Richard Roelofsen speelde een hoofdrol in het feest. Hij scoorde niet alleen alle drie de Zwolse doelpunten, aange zien de productie in één en dezelfde helft tot stand kwam, en de reeks niet werd onderbroken door een treffer van FC Utrecht, was sprake van een rasechte hattrick. Boosheid inspireerde Roelof- sen. in tegenstelling tot zijn neef Marco, die minimaal tot medio 2004 aan FC Zwolle blijft verbonden, loopt zijn dienstverband af. Maar dat niet alleen, zijn contract wordt niet verlengd. Dat had hij net in de dagen die aan FC Zwolle - FC Utrecht vooraf ging te horen gekregen. Net als zes andere collega's. Het verschil tussen hem en Marcel Boudesteijn, Eric Jan Lijzen, Henk van Steeg, Robert Wij- nands, Michel Doesbug en Henry Louwdijk zat hem erin, dat Richard Roelofsen pisnijdig was en de anderen gewoon nijdig. Ook al omdat hij het totaal oneens was met het management dat hem het kunstje flikte. Nog niet zo gek lang geleden kreeg hij van alle kanten lof toege zwaaid. Vandaar dat Roelofsen niet kon geloven dat zijn ontslag met zijn voetbalcapaciteiten zou STADION SPORTNIEUWS 2003 27

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 29