Patrick Paauwes pesthekel aan de linksbackplaats Het lot van de duizendpoot is dat hij zwaar wordt belast. Zwaarder dan welke andere voetballer ook. Aan een speler die minder veelzijdig is aangelegd dan hij, worden vaak héél wat minder hoge eisen gesteld. Patrick Paauwe kan ervan mee praten. Te linker zijde vormde Paauwe (27) ooit een ijzersterk tandem met Paul Bosvelt op Feyen- oords middenveld. Ten behoeve van een met Kees van Wonderen gevormd gouden duo in het hart van Feyenoords defensie bedroeg zijn bijdrage later niet alleen vijftig procent, maar als zodanig zou hij ook uitgroeien tot international. Die status is Paauwe al lang weer kwijt. Zo draaft het Nederlands elftal momenteel op zón der hij er deel van uitmaakt. Want al wie laatst door Advocaat/Van Hanegem werd opgeroe pen tegen Tsjechië en Moldavië aan te treden, géén Patrick Paauwe. Enkel en alleen maar omdat hij zich voor Feyen- oord opoffferde en omdat er betere linksbacks bestaan dan hij is? Het lijkt er wèl op. Wanneer het over de linksbackpositie gaat, beschikt de bondscoach weliswaar niet over een échte nummer vijf, maar anderen krijgen de voorkeur. Spelers als Arthur Numan (nog stééds?), Giovanni van Bronckhorst, de van oorsprong linksbuiten zijnde Boudewijn Zenden en zelfs de rechtsbenige Reiziger komen eerder in aanmerking linksback in Oranje te spelen dan Patrick Paauwe. Misschien dat hij er daar om nu vanaf wil? Zelf heeft Patrick Paauwe nooit staan trappelen om linksback te spelen. In tegendeel, hij dééd het als de trainer het hem opdroeg. Maar God hoorde hem brommen. Zijn mentaliteit en zijn inzet waren steeds van dien aard, dat het altijd goed afliep. Het kwam er dan tevens op neer, dat de trainer een volgend keer wéér een beroep op hem zou doen. Alleen als Paauwe niet had gefaald, zou dat niet het geval zijn geweest. Bij een club als Feyenoord gebéurt het nog al eens dat Paauwe als linksback wordt opgesteld. Sinds Ruud Heus beschikten trainers van Feyenoord niet meer over een échte nummer vijf. Het waren meestal omgebouwden die de trainer opstelde. En als er eens echte tussen zat, was hij ziek of sneeuwblind of kwam hij, zoals Ramon van Haaren, helemaal nooit aan spelen toe. Maar gelukkig voor de trainer was er altijd Patrick Paauwe. Aanvankelijk, toen het nog om een incidentele backbeurt leek te gaan, schikte de voetballer zich. Het betrof veelal kortduren de blessures of een enkele schorsing van een collega. Zoals het een volwassen prof betaamt kweet Paauwe zich dan van zijn taak. Zolang hij in de veronderstelling leefde, dat het van tijdelijke aard was, verdrong hij het gevoel dat hij het eigenlijk helemaal niet zo leuk vond linksback te spelen. Gaandeweg kwam de irrita tie echter in hem boven. Waarom altijd hij, en waarom zorgde de td er niet gewoon voor dat Feyenoord wél over een echte linksback beschikt? 24 STADION SPORTNIEUWS 2003

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 26