IPIADION SPURT S NIEUWS actie, zijn dan ook een uitstekende zaak geweest. Ik had echt het idee, dat mensen die hun mond voorheen maar een zet gaven nu eerst nadachten, om uiteindelijk tot het besluit te komen de aanhang van de tegen partij met rust te laten en niet te kwetsen. Met Feyenoord - Ajax voor de deur dreigden de inspanningen vorige week het beoogde effect te verliezen. Een aantal Feyenoord-sup- porters voorzag zich van Palestijnse vlaggen, die vandaag bij wijze van ludieke actie in de Kuip zouden wapperen, Het bestuur van Feyenoord doorzag het gevaar van de provo catie en greep meteen in. Hoewel Ajax noch de joodse gemeenschap in Nederland er van zijn gecharmeerd, bedient een deel van de Ajax-aanhang zich van de geuzennaam joden. Dat brengt doorgaans met zich mee, dat de andere partij tegenleu- zen begint te scanderen. In publicitaire zin zijn daaruit vaak rechtsongelijke conclusies getrokken. Leken en politici die makkelijk denken te sco ren, en dat zijn er helaas nogal wat, brengen dergelijke spreekkoren in verband met racis me. Terecht verweren de desbetreffende sup porters zich daar dan weer tegen met de opmerking, dat wat ze de aanhang van Ajax toeroepen niets met politiek, noch met racis me heeft uit te staan. Met het schrikbeeld van ongewenst vlagver toon voor ogen, zou de kans dat de discussie nieuw leven wordt ingeblazen vandaag en de dagen na vandaag groot zijn geweest. Van daar Feyenoords kordate optreden na het ver nemen van wat een aantal supporters van plan was: Er komen vandaag helemaal geen vlaggen de kuip in Dat wil zeggen, geen Palestijnse en geen Israëlisch. Het gigantische spandoek dat Ajax- supporters dinsdag 11 maart voor het CL-duel met Valencia de ArenA mee inzeulden, blijft dus in Amsterdam. Zoals alle Israëlische en Palenstijnse vlaggen vandaag taboe zullen zijn. Feyenoord communiceerde de maatregel via zijn internetsite. Ajax maakte het voornemen kenbaar aan de 1600 Ajax-supporters, hier vandaag aanwezig, in een persoonlijk schrij ven. De op de hoogte gebrachte Amsterdam se en de Rotterdamse politie hebben mede werking toegezegd. In Amsterdam worden alle Ajax-supporters gecontroleerd op bezit van een Israëlische vlag. De Feyenoord-aan- hang zal aan de poort worden onderzocht. Wie er toch in slaagt een vlag de kuip in te krijgen wordt bij het vertonen ervan a la minuut buiten gewerkt. "De Israëlische noch de Palestijnse vlag heeft iets met voetbal te maken", wordt bij Feyen oord terecht geredeneerd. En zo is het. Feyen- oord-supporters mogen hopen dat hun club van Ajax wint. Zoals de Ajax-aanhang het supportersrecht heeft vurig te wensen dat Ajax vandaag aan het langst eind trekt. Dat is sport, het mag. Alle andere vertoon of uiting hoort niet in een voetbalstadion thuis Al meer dan 30 jaar hét programmablad bij thuiswedstrijden van Feyenoord STADION SPORTNIEUWS 2002/2003 15

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 17