r ii Feyenoord en Ajax samen op de palissaden tegen ongewenst vlagvertoon Hoe zit te kijken wanneer Ajax op de buis is? Niet jokken: hoopt ook dat Ajax van AC Milan wint omdat Nederland daarmee punten krijgt op de UEFA-ranglijst, op grond waarvan achteraf wordt vastgesteld hoeveel Nederlandse deelnemers mogen deelnemen aan de strijd om de twee Europa Cups? Néé toch zeker hè! Ajax is een van de twee rivalen waarmee Feyenoord jaar in jaar uit dient af te rekenen wil het kampioen van Nederland worden: niets meer en niets minder. Dat geldt in dezelfde mate voor PSV en tot voor kort voor Vitesse en Heerenveen? Ik draai er niet omheen: als ik rivalen van Feyen oord rechtstreeks op de buis zie. hoop ik dat ze verliezen, geen één uitgezonderd, daar ben ik héél eerlijk in. Vanuit het standpunt bezien dat Feyenoord mijn club is, is daar niks mis mee. Ik heb het sowieso niet dat ik van oordeel ben per se voor de Nederlande club te moeten zijn als Feyen oord niet meedoet. Rood-wit-blauwe vlaggen heb ik niet in huis en hoezeer anderen het wel deden, het huwelijk van Wil lem Alexander en zijn Argentijnse heb ik ook aan me voorbij laten gaan. Het interesseerde me niet. In Nederland was ik, geloof ik, de enige die niet heeft gekeken. Ik herinner me hoe gênant ik het achteraf vond te vernemen hoeveel mensen wèl hebbben geke ken. Het zien van de overspannen berichtgeving in de maan dagkranten, ging gepaard met nog meer oprispingen van der gelijke aard. Dat heb ik dus; ik heb niets met nationalisme en met mensen menigten. Sterker nog, ze jagen me schrik aan. Het zien van tv-beelden van hoe Irakezen tijdens de Amerikaanse bezetting plunderend de straten van Bagdad intrekken en standbeelden van die verschrikkelijke dicatator Saddam beginnen te vernie len, stemmen eveneens tot somberte. De massa kan angst aanjagen. Bijvoorbeeld wanneer voetbal supporters elkaar met ogen vol haat vreselijke ziekten toewen sen. Sport doe je voor de sport. Er is een winnaar en een ver liezer, mooi toch! Het moreel appel dat Feyenoord en de sup portersvereniging recent hielden, en de hieraan verbonden 14 STADION SPORTNIEUWS 2002/2003

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 16