In deze rubriek Jóóp uit Zoetermeer. Joop wilde het niet met u hebben over de kansen van Feyen- oord, over de tweede plaats die Feyenoord nog niet inneemt. Het waren de scheidsrechters, of lie ver de prestaties van onze scheidsrechters die Joop zó bezighielden, dat hij ons e-mailde. Het woord prestaties neemt hij ons trouwens niet in dank af; een woord als prestaties houdt iets posi tiefs in. Het is namelijk niet positief wat onze scheidsrechters ervan bakken, vindt deze Feyen- oord-supporter in hart en nieren. Scheidsrechters fluiten inconsequent, en wanneer het over een schwalbe gaat, maakt het verschil of je Buffel heet of Ibrahimovic. Reageer: stadionsportnieuws@feyenoord.nl •C- Die Uilenberg moet nódig zeggen, dat ze in Zeist de strijd met de schwalbe krachtig ter hand zullen nemen. Ja, als ze een speler van Feyenoord een hak kunnen zetten! Leg mij maar eens uit, wat er meer een schwalbe was. Die duikelpartij van Ibrahimovic, afgelopen zondag in Breda bij NAC - Ajax! Of de overtre ding van de keeper van De Graafschap, een week eerder tegen Thomas Buffel! Ik snap echt helemaal niks meer van die fluite- rij in Nederland. Die Buffel wordt door Bossen genaaid en mist Feyenoord - Vitesse. Maar Ibra himovic, die zich écht aanstelt en zijn tegen stander van NAC te grazen wilde nemen, gaat vrijuit en doet vandaag gewoon mee. Niets, helemaal koef; niet eens een gele kaart! Jol wuifde wat met zijn handen, en dat was het dan. En dan vinden ze het in Zeist nóg gek, dat het publiek zo weinig waardering voor de scheidsrechter kan opbrengen. Ik zal de laatste zijn die tegenspreekt dat scheidsrechter zijn een heidense klus is. Maar op déze manier lijkt het nergens op. Ik zie hoe in Kerkrade PSV bij een I-O-achterstand door lakei Van Huiten een penalty krijgt aangeboden. Maar Koswal, die er in Groningen veel meer recht op had, kon er naar fluiten. Meneer Van Egmond, je weet wel, die van NEC-Feyenoord, stond erbij en keek ernaar. Het gebeurde in één en hetzelfde weekend! En dan kan je je ervan afmaken met de opmerking 'God straft snel' wanneer Kezman hem mist, maar zo werkt het niet. Zo neem je de wrevel over het verschil in fluiten nooit weg. De willekeur waarmee scheidsrechters te werk gaan, wordt zo langzamerhand vervelend. En laat je nou niet wijsmaken, dat die gasten voor een habbekrats lopen te fluiten, want ze wor den er flink wijzer van. Zoveel geld eraan ver dienen als de voetballers is er weliswaar niet bij. Maar ik zou graag het salaris hebben dat een scheidsrechter verdient; ik heb het niet! Voor het bedrag dat de heren krijgen mag je best kwaliteitseisen stellen, vind ik. Maar nee, wie het lef heeft een fout te benoemen, krijgt onmiddellijk een waardeloos antwoord. Eigen lijk is een scheidsrechter niet veel beter dan een politicus. Die maakt er zo'n zootje van dat mensen 's avonds niet meer de straat op durven en belooft van alles om het ongedaan te maken, maar bij de volgende verkiezingen is alles weer een beetje erger geworden. Voor hóe we in Nederland betere scheidsrech ters moeten krijgen, heb ik niet doorgeleerd. Het enige waartoe ik in staat ben is constateren dat er momenteel weinig van deugt. Nee? Nóg een voorbeeld? Wat dacht je van die corner van Ajax waaruit die Sneyder NAC zondag op 0-1 zet? Ga nou maar kijken: Mooi dat dat geen cor ner was, maar een doeltrap voor Babos. Want wie raakte de bal nou voor het laatst aan voor dat hij over de achterlijn ging? Andy van der Meyde. En die speelt toch heus bij Ajax hoor, scheidsrechter Jol! STADION SPORTNIEUWS 2003 13

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 15