■Bp* Ys 1 r WA Onder Koeman volwassen geworden Ajax is nü al bezig met volgend seizoen wywr Nü al is Ajax driftig op zoek naar de spits die volgend sei zoen naast Zlatan Ibrahimovic moet spelen. In de vorig jaar zomer door Aston Villa getransfereerde Zweed Marcus Allback denkt het hoofdstedelijk scoutingteam deze eventueel te hebben gevonden. Allback, die veel scoorde bij Heerenveeen, komt in Engeland nauwelijks aan spelen toe. De Scandinaviër wordt momenteel op de voet gevolgd. Al wil dat nog niet zeggen dat Ajax hem per se koopt. Dat laatste is namelijk afhankelijk van wat er gebeurt met Ahmed 'Mido' Hossam en Nikos Machlas. De Egyptenaar komt momenteel na veel vijven en zessen uit voor het Spaanse Celta de Vigo. Trainer Koeman kotste hem uit, waarna de UEFA hem de helpende hand bood door de Afrikaan na het verstrijken van de reglementaire transferperiode dispensatie te verlenen. Mido wordt momenteel verhuurd door Ajax, dat de Spanjaarden tevens het eerste recht op koop toestond in het geval dat de spits ze RONALD KOEMAN mocht bevallen. Mido's con tract bij Ajax loopt tot medio 2006, zodat de Amsterdam mers redelijk voor hem kun nen beuren ook. Al is het natuurlijk wèl zo dat ze er bij Celta de Vigo van op de hoogte zijn, dat Ajax met hem in zijn maag zit. Dat drukt de prijs. Hetzelfde geldt voor Nikos Machlas. Hij was een van de duurste aankopen die Ajax ooit deed, maar zijn prestaties haalden nooit het niveau waarop hij zich bij Vitesse kon laten voorstaan. De naam van de Griek, wiens contract bij Ajax na dit seizoen nóg een jaar doorloopt, komt niet voor op het lijstje van 24 spelers, waarmee Koeman het seizoen 2003 - 2004 wil ingaan. Op huurbasis speelt hij thans voor Sevilla. Het allerliefst zouden ze bij Ajax zien dat de Span jaarden de knip trekken en een zo hoog moge lijk vergoedingsbedrag bijeen brengen. Met het bedrag dat Mido en Machlas eventueel opbrengen, plus het vele geld dat bij een vertrek op beider salarissen wordt bespaard, hoopt STADION SPORTNIEUWS 2003 9

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 11