Maar de kwartfinale 7 «V I» jjpf I f AS ROMA-AJAX 1-1 Het Olympisch Stadion van Rome was al lang en breed verlaten toen de selectie van Ajax voor de laatste maal het veld betrad. De spelers begaven zich massaal naar het vak met Ajax-supporters. Die werden daar nog vastgehouden. Gezamenlijk vierden spelers en supporters de vooraf nooit verwachte gang naar de kwartfinale van de UEFA Champions League. CHAMPIONS LEAGUE 4 gJÈ Sr S»T Matchwinnaar Andy van der Meyde wordt bejubeld door Maxwell. Met een defensief concept trad Ajax in de laatste en beslissende wedstrijd aan tegen AS Roma. De Romeinen moesten winnen, Ajax had voldoende aan een pun- tendelingom kwalificatie zekerte stellen. Al na veertig seconden spelen kon de Ajax-bank wat rustiger achterover leu nen. In stelling gebracht door Rafael van der Vaart, ondernam Andy van der Meyde een individuele actie die hij bekroonde met een pegel in de rechterbovenhoek. De vroege voorsprong werkte aanmati gend voor de thuisclub. AS Roma zette aan voor een stormachtig offensief en creëerde enkele goede mogelijkheden. Halverwege het eerste bedrijf resulteerde dat in de gelijkmaker van de talentvolle aanvaller Antonio Cassano. AS Roma ging vervolgens onophoudelijk op zoek naar een voorsprong. Alle trucs werden daarbij van stal gehaald. Cassano stortte om de haverklap ter aarde alsof hij zwaar getac keld zou zijn. De Duitse arbiter Fandel behield echter het overzicht en liet zich niet in de luren leggen. Na de pauze had Koeman zijn elftal bezetting op enkele plaatsen licht gewijzigd. Ajax bleef daar door relatief eenvoudig overeind tegen de vooral in de slotfase massaal aanvallende Italianen. Na afloop werd de plaatsing onder de beste acht ploegen van Europa zeer uitbundig gevierd. Uniek en hartverwarmend moment. De Ajacieden komen nog eenmaal het veld op om de in het lege stadion achtergebleven supporters te bedanken voor hun steun. Ronald Koeman: „Dit is een geweldig succes. De vroege goal was een enorme stimulans voor ons. We begonnen met Andy in de basis omdat we wisten dat hun rechtsback niet mee op zou komen. Daarom moest hij voor aanvallende dreiging zorgen. Dat plan pakte prima uit. Gelijkspelen was voldoende en die opdracht hebben we uitgevoerd. Ik kan best kritisch zijn, bijvoorbeeld dat in de eerste helft het middenveld niet goed bezet was en dat Pienaar meer naar buiten speelde dan was afge sproken. Maar dat moet ik niet doen. Het is gewoon fantastisch dat we de kwartfinale hebben gehaald." Steven Pienaar schudt Tomassi van zich af. Woensdag 19 maart, Stadio Olympico AS Roma-Ajax 1-1 (1-1) 1. Van der Meyde 0-1,24. Cassano 1-1 AS Roma: Pellizzoli,Aldair,Candela,Cufré,Cafu (80. Fuser), Panucci, Emerson, Lima (66. Montella), Tomassi (80. Guigou), Delvecchio, Cassano Ajax: Lobont, Trabelsi, Pasanen, Chivu, O'Brien (95. Van Damme), Pienaar, Galasek, Maxwell, Van der Meyde (73. Sikora), Ibrahimovic (91. Witschge), Van der Vaart Scheidsrechter: Fandel (Dui) Toeschouwers: 54.502 Geel: Aldair, Cufré, Delvecchio (AS Roma) Lobont, Van der Meyde (Ajax) I dinsdag 8 april I AJAX -AC MILAN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 25