a «l m er*-* Pasanen redt de daa AJAX-VALENCIA CF 1-1 De les van Mestalla stond iedere rechtgeaarde Ajacied nog helder voor de geest. In de eerste wedstrijd van de tweede ronde werd Ajax van het kastje naar de muur gestuurd in het stadion van regerend landskampioen Valencia CF. Op miraculeuze wijze werd er met 1-1 gelijkgespeeld. Drie maanden later verraste Ajax vriend en vijand door met een puike partij voetbal dezelfde Spaanse opponent bijna op de knieën te dwingen. CHAMPIONS Ronald Koeman: „Ajax speelde zijn beste wedstrijd in de UEFA Cham pions League tot nu. Als één ploeg verdiende te winnen en had kunnen winnen, dan was het Ajax wel. Dat we nu aan een punt genoeg hebben voor kwalificatie, is fantastisch. Wij heb ben in de tweede helft heel goed gespeeld tegen een Europese top club. Na de gelijkmaker hebben we alles geprobeerd en risico's genomen. Dat deden we zo goed, dat we niet in de val liepen van een counter. Dat is een groot compliment voor de spe lers. We kregen de betere kansen,ter wijl we zelf weinig kansen weg gaven. Dat is een grote stap voor waarts vergeleken met de eerste wedstrijd tegen Valencia CF." BI IK LEAGUE Petri Pasanen slaat de bal met zijn voorhoofd keihard tegen de touwen. De Finse verdediger brengt Ajax daarmee naast de Spaanse kampioen. Een volgepakt stadion, lekkere tempe ratuur en een aansprekende tegen stander. Niets leek een prachtige voet balavond in de weg te staan. Ajax startte fris en onbevangen aan de wed strijd. Bij winst was plaatsing voor de kwartfinale zo goed als een feit. Met die wetenschap in het achterhoofd combineerde Ajax er lustig op los en werden de Spanjaarden brutaal op eigen helft vastgepind. Toch kwamen de gasten op voorsprong. Nadat Lobont in de openingsfase al handelend moest optreden toen John Carew alleen voor hem verscheen, was hij na een half uur spelen kansloos. Kily Gonzalez schoot een 'licht' gegeven strafschop binnen. Tomas Galasek had even daarvoor aan het shirtje getrokken van Rufete. Ajax liet zich niet van de wijs brengen en bleef de bovenliggende partij. In de sfeervolle ArenA ontspon zich een enerverende, spannende partij waarin Ajax zich minstens gelijkwaardig toonde aan de Spaanse kampioen. De gelijkmaker van Petri Pasanen, uit een kopbal na een kwartier spelen in de tweede helft, was terecht. Onverdroten togen de Ajacieden ten aanval op zoek naar de winnende treffer. Enkele bij zonder fraaie aanvallen werden helaas niet benut, waardoor de teller bij 1-1 bleef steken. De grote overwinning van de avond was echter het feit dat Ajax uitstekend had gespeeld en een groot deel van de partij gedomineerd. Andy van der Meyde wordt fel geattaqueerd door Valencia CF-verdediger Carboni. Dinsdag 11 maart Ajax-Valencia CF 1-1 (0-1) 28. Kily Gonzalez 0-1 (p), 58. Pasanen 1-1 Ajax: Lobont,Trabelsi, Pasanen,Chivu, O'Brien, De Jong (46. Van der Meyde), Pienaar, Galasek, Maxwell, Ibrahimo- vic,Van der Vaart Valencia CF: Canizares, Albelda, Ayala (88. Marchena), Carboni, Rufete, Baraja, Kily Gonzalez, Pellegrino, Reveillere, Aimar (83. Sanchez), Carew (64. Mista) Scheidsrechter: Michel (Fra) Toeschouwers: 48.633 Geel: Chivu, Pienaar, Van der Vaart (Ajax) Canizares, Baraja, Pellegrino, Kily Gonzalez (Valencia CF) dinsdag 8 april AJAX - AC MILAN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 21