CHAMPIONS Sander Berends I 77 ttttni LEAGUE Clarence Seedorf als Ajacied in 'De Klassieker' tegen Fey en oord. fel mogelijk. Maar ook die rechtsback (Trabelsi, red.) is goed en Pienaar." Wat zijn jullie kansen? „Natuurlijk hebben we een goede moge lijkheid. Maar dat geldt ook voor Ajax. We zien wel wie er doorgaat. Wij de grote favoriet voor het winnen van de UEFA Champions League? Nee, dat vind ik niet. Dat is Real Madrid, ook al hebben we ze in de vorige pouleronde een keer verslagen." Is het huidige Ajax te vergelijken met het Ajax van 1995? „Nee, het zijn twee totaal verschillende ploegen. Verder wil ik er niet te veel over kwijt, omdat het alweer acht jaar gele den is. Dat het succes van het huidige Ajax in onbevangenheid ligt? Nee, daar geloof ik niet in. Iedere speler onder vindt een vorm van wedstrijdspanning. Toen ik zelf 18 of 19 jaar oud was, had ik daar behoorlijk last van. Dan duurde het wel tien minuten voordat ik alles van me af had gegooid. Nu heb ik dat trouwens nog steeds hoor, al is dat vaak na het eerste balcontact verdwenen. Onbevan genheid zou betekenen dat je succes hebt, doordat je weinig hebt mee gemaakt. Paolo Maldini is 34 jaar, is hij dan niet fris meer?" Welke rol heeft trainer Carlo Ancelotti op het huidige succes van AC Milan? „Een grote rol. Er staat een eenheid, iedereen wil voor elkaar werken. Ance lotti heeft het systeem aan de spelers aangepast. Achterin staan vier verdedi gers op één lijn, met een middenvelder daarvoor. Rui Costa en ik spelen meestal vanuit het centrum. We krijgen beiden alle vrijheid om ons naareigen inzicht te bewegen. Op rechts hebben we in Gat- tuso een speler die je niet zomaar voor bijkomt. De samenstelling van de voor hoede wisselt nog wel eens. Vaak hangt het er vanaf of Rivaldo speelt. Maar we kunnen ons systeem makkelijk aanpas sen en blijven eigenlijk altijd kansen creëren. Dat is een sterk punt van AC Milan. Ik sta de ene keer op links en de andere keer weer op rechts. Mijn voor keur? Ik denk dat de toeschouwer dat zelf wel kan bepalen en ziet waar ik mij het meest comfortabel voel." Geen problemen met het roulatie systeem? „Nee, zolang ik word opgesteld niet, haha. Maar ik heb tot nu toe alles gespeeld in de competitie en de UEFA Champions League. Zelfs in de Coppa Italia word ik niet gespaard en speel ik alle wedstrijden. Volgende week (14 april, red.) staat de return van de halve finale tegen AC Perugia op het programma. Daardoor zijn we nog op drie fronten in de race. Dit seizoen willen we prijzen pakken. Daar focussen we ons volledig op." En dan speelt ook nog het Nederlands elftal mee? „Daarmee willen we ons uiteraard ook zo snel mogelijk kwalificeren voor het EK. Jammer, dat we onnodig thuis met 1-1 gelijkspeelden tegen Tsjechië. Het is zaak nu alles te winnen. Maar onder Dick Advocaat voel ik me goed. Ik kende hem natuurlijk al van Oranje onder 16 en onder 18 en hij heeft me natuurlijk laten debuteren als international. Van Hane- gem had ik vooraf nog niet gesproken, maar ook dat klikte direct." Heb je verder nog iets in petto? „Mijn boek. Op 8 mei wordt het officieel gepresenteerd in Amsterdam. Waar weet ik nog niet. Het wordt een bio grafie. Maar eigenlijk meer dan dat. Er komen ook passages in te staan over momenten uit het verleden waarvan ik me nu afvraag of ik ze toen misschien anders had kunnen doen. Eerst wordt het uitgegeven in het Nederlands, later in het Italiaans en Spaans." Heb je eigenlijk nooit problemen gehad met je overstap van Internazionale FC naar AC Milan? „Nee, eigenlijk niet. De supporters zijn geen vrienden van elkaar, maar er ont stond nauwelijks ophef over. Al ligt er natuurlijk wel een hoog verwachtings patroon bij AC Milan als het om Neder landers gaat. Ik zou het bijvoorbeeld leuk vinden als ik Marco van Basten vandaag even zou kunnen spreken. Tegen hem kijk ik nog steeds op. De mensen in en rond AC Milan praten nog bijna dagelijks over hem. Van zijn acties raakte ik vroe ger af en toe echt onder de indruk. Van Basten haalde een niveau dat ik nog lang niet heb gehaald. Ik vind het een goede zaak dat hij nu bij Ajax zit. Hij kan natuurlijk een bijdrage leveren in het nog verder ontwikkelen van het niveau. Al hoop ik dat ze dat pas over twee weken tentoon zullen spreiden. Want vandaag willen wij winnen." dinsdag 8 april AJAX - AC MILAN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 11