f BASISSPELER RUST Sander Zeldenrijk iSCHARF Sneijder passeert Evgeniy Levchenko van Vitesse. een goed gevoel. Hij vond dat ik een goede traptechniek had en dat zei hij ook." De basis voor zijn fluwelen traptechniek legde hij in de E2 van Ajax. Als huiswerk kreeg hij van zijn trainer altijd een balle tje aan een touwtje mee, waartegen hij alleen met links mocht trappen. „Nu ben ik volstrekt tweebenig, maar van nature was ik dus rechtsbenig." Vanwege het grote aantal blessures bij de selectie en zijn eigen ontwikkeling, speelde Sneijder aanvankelijk veel wed strijden. Maar sinds de uitwedstrijd tegen FC Zwolle is hij amper aan de bak geko men. Daar heeft de jongeling overigens weinig problemen mee. „Ik voelde me ook geen basisspeler. Er waren natuurlijk veel blessures in het elftal en daardoor kreeg ik mijn kans. Nu iedereen weer fit is, moet ik er gewoon hard voor knokken. Maxwell en Richard Witschge zijn mijn concurren ten op het mid denveld." Toch kunnen ze hem de Champions League ervaring niet meer afnemen. Tegen Arsenal zat hij in London nog op de bank, maar in de return tegen de Engelsen, maakte hij zijn officiële debuut op het hoogste Europese podium. Hoe wel Sneijder alleen de laatste minuut in het veld stond en geen bal in zijn voeten kreeg. „Het was gewoon genieten, zelfs op Highbury waar ik niet eens aan spe len toekwam. Champions League voet bal is van een totaal ander niveau." Dit seizoen etaleerden de jonge, ener gieke en talentvolle Ajacieden zich in de Europese etalage. De Engelse pers schreef de jongelingen na de dubbele confrontatie met Arsenal bijna de hemel in en ook in Nederland werden er al vergelijkingen gemaakt met het jonge team dat in 1995 onder Louis van Gaal de Europa Cup I won. Sneijder kan zich die vergelijking wel voorstellen, maar vindt dat de tijden ver anderd zijn.„Kluivert, Seedorfen Davids vervulden op jonge leeftijd ook al een belangrijke rol. Datzelfde is nu het geval. Maar we leven inmiddels in 2003 en het voetbal is veranderd, sneller geworden. Dat is althans mijn gevoel. Maar mis schien komt dat ook, omdat ik er nu dich terbij betrokken ben. En destijds nog voor de televisie zat." Nu we toch aan het vergelijken zijn: Sneijder wordt vanwege zijn onge kende felheid wel eens met Edgar Davids vergeleken. „Qua fanatisme ben ik misschien een type Davids, maar hij is veel technischer." Competitie, Champions League, Amstel Cupwedstrijden met Jong Oranje, het kan allemaal niet op voor de Utrechter. Onlangs maakte hij ook nog zijn debuut bij het Olympisch elftal.Van overbelasting wil hij echter niets horen. „We kunnen twee wedstrijden per week spelen, geen probleem. Clubs dienen wel rekening te houden met het feit dat we steeds drie duels per week spelen. Dat is niet goed. Ik merkte het na de week van Roda JC, Feye- noord en FC Groningen.Toen voelde ik me anders dan normaal. Maar bij Ajax krijg ik nu genoeg rust om te herstellen." Voorlopig kunnen de Ajax-supporters nog lang van de ongeslepen diamant genie ten. Sneijder heeft een contract dat hem tot de zomer van 2005 aan Ajax verbindt. Zeifis hij nog helemaal niet met zijn toe komst bezig. „Ik leef van dag tot dag. Maar ooit zou ik wel eens tegen Real Madrid en Zinedine Zidane willen spelen."Ajax-Real Madrid. Dat zou inderdaad een mooie Champions League-finale zijn. zaterdag 5 april AJAX - RBC ROOSENDAAL

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 7