'IK MOET ER HARD VOOR KNOKKEN! SfHARF Wesley Sneijder is Ajax' nieuwste vangst uit de nog immer volle kweekvijver met talenten. De middenvelder sloot halverwege het seizoen aan bij de A-selectie en maakte sindsdien elf keer zijn opwachting in het eerste elftal. Hij mocht zelfs al even aan de taart, die Champions League heet, proeven. „Dat is gewoon enorm genieten." A-SELECTIE \ROODWmC\ De Utrechter komt uit een echt voetbal gezin. Zijn oudste broer, Jeffrey, speelt bij JongStormvogelsTelstaren zijn broertje Rodney voetbalt in de D2 van Ajax. Wesley zelf, van 9 juni 1984, begon met voetballen bij de voormalige Utrechtse profclub DOS. Niet veel later kwam hij in de jeugdopleiding bij Ajax. „Wie die hele maal heeft doorlopen, is in mijn ogen rijp voor het eerste. Het was als klein jochie natuurlijk altijd al een droom van me om Ajax 1 te halen. Dat is me nu gelukt en ik hoop deze lijn door te trekken." Het gaat snel met de tiener, erg snel. Vorig jaar werd hij nog gekroond tot beste speler van de landelijke jeugdcom- petitie. In datzelfde jaar koos Ajax hem als beste jeugdspeler van het seizoen, nog voor Nando Rafael en Nigel de Jong. Toch werd de Utrechter niet direct bij het eerste elftal gehaald, hoewel menig bezoeker van dejeugdwedstrijden op De Toekomst daar zijn bedenkingen bij had. Nigel de Jong stroomde bijvoorbeeld eerder door, terwijl Sneijder zijn wed strijden met Jong Ajax bleef spelen. Toch reageerde hij toen al met een professio nele kalmte. Zijn reactie was er een van een bedachtzame sporter die weet dat zijn tijd nog wel komt. „Ik wilde natuur lijk dolgraag in het eerste spelen, maar ik moest mijn moment afwachten. Dat Nigel wel speelde, gaf aan dat Ajax in zijn eigen jeugd gelooft. Ik wist zekerdat ik mijn kans zou krijgen." Die mogelijkheid deed zich aan in de winterstop.Trainer Ronald Koeman nam hem mee naar Portugal en daar over tuigde Sneijder de technische staf van zijn kwaliteiten. Samen met Stefano Seedorf kwam hij vervolgens definitief bij de A-selectie. De uitwedstrijd tegen Willem II staat in het fotoalbum gemarkeerd als 'de dag van het debuut'. Na de ruim gewonnen wedstrijd, Ajax versloeg deTilburgers op eigen veld met 6-0, sprak Sneijder van een geslaagd optreden. Hij was dicht bij een treffer maar paal en lat verstierden datfeestje.„Persoonlijk had ik liever met 4-0 gewonnen en gescoord, maar dit was voor Ajax natuurlijk beter, haha." De tweebenige Ajacied speelde in zaterdag 5 april AJAX - RBC ROOSENDAAL I Tilburg als controlerende middenvelder en in balbezit verdeelde hij het spel alsof hij nooit iets anders had gedaan. Hij moest overigens wel wennen aan zijn positie, aangezien Sneijder in de jeugd meestal op de linkerflank acteerde. Na de troonbestijging in Tilburg maakte de onverschrokken middenvelder gere geld zijn opwachting in het eerste. Hij speelde al acht competitiewedstrijden, twee bekerduels en een potje in de Champions League. In het bekertreffen met FC Groningen maakte hij zijn eerste officiële doelpunt. „Het heeft wel zes wedstrijden geduurd en die goal had eerder kunnen vallen. Het was daarom een verlossend moment." Wanneer de Utrechter speelt, lijkt het hem allemaal heel makkelijk af te gaan. Tegen FC Utrecht, FC Groningen en Vitesse creëerde hij veel kansen of stelde hij zijn ploeggenoten in de gelegenheid gevaarlijk te worden. Bovendien eiste hij -eigenlijk al direct - de hoekschoppen en vrije trappen op. Het is duidelijk dat Ronald Koeman hem veel zelfvertrou wen gaf en geeft. „Dat gevoel kreeg ik al voor de winterstop, toen ik bij de selectie voor het duel met Excelsior zat. De trainer betrok me bij de corners en vrije trappen en zoiets geeft je

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 6