kreeg in de beginfase via Damiano Tommasi, Lima, Aldair en Cassano kansen op de 1-1. Andy van der Meyde had vanaf de aftrap namelijk al voor de o-i gezorgd. De behendige rechtsbuiten was door Koeman op links geposteerd en zocht na een pass van Rafael van der Vaart zijn rechterbeen. Onhoudbaar hard schoot Van der Meyde de bal achter doelman Ivan Pelizzoli.Het talent van AS Roma, Antonio Cassano maakte in de 24ste minuut gelijk. Daarna kregen de Italianen nog genoeg kansen op de 2-1, maar gebrek aan rust en vertrouwen bij de Romeinen voorkwam een uitschake ling. Omdat Valencia met 2-1 van Arsenal won, kon AS Roma zich toch niet meer kwalificeren. Ajax had de kwartfinale bereikt, vierde feest en hoorde twee dagen later dat AC Milan de volgende tegenstander zou worden. Een mooi vooruitzicht voor de jonge honden. Een minder mooi vooruitzicht was, dat vier dagen na de vermoeiende en slo pende wedstrijd in Rome, PSV verslagen moest worden om kans op de landstitel te houden. Dat dat niet zo maar ging, wist Ajax nog van de thuiswedstrijd tegen de Eindhovenaren in de ArenA. De Amsterdammers verloren in december met 2-4. Ook in de Lichtstad was Ajax niet sterk genoeg om het solide en compacte PSV kapot te spelen. De ploeg van trainer Ronald Koeman kampte duidelijk met vermoeidheidsver schijnselen. PSV won door twee doel punten van spits Mateja Kezman. „De jongens zijn vermoeid, Zlatan was niet zo balvast, Van der Vaart is nog niet terug op zijn niveau en Pienaar was minder dan anders. Hoewel diverse spelers licha melijke klachten hadden, kon ik voorin niet veel veranderen. Ik dacht dat jon gensvan een jaar of twintig elke dag wel voluit zouden kunnen gaan, maar dat is niet zo. Het vreet energie. Daardoor mis je dat beetje extra voorin", aldus Koe man. De trainer baalde na afloop flink van de nederlaag in Eindhoven. „Dit is een grote teleurstelling. Maar zelfs na die vroege penalty (1-0 in de tiende minuut, red.) vond ik ons niet slecht voetballen. Wel machteloos in aanval lend opzicht. We hadden niet de frisheid om PSV in problemen te brengen. Door de nederlaag is de kans op het kam pioenschap verkeken. Nu moeten we zorgen dat we de nummer drie achter ons laten en dat wordt nog moeilijk genoeg. De Champions League is een leuk verhaal, maar als je het maar één keer in de paar jaar speelt, schieten we er niets mee op. Je hoopt natuurlijk datje het kan doortrekken naar volgend seizoen." Oftewel; Ajax speelt vanaf nu alleen nog maar finales om de tweede plaats in de Holland Casino Eredivisie te behouden. Dat betekent dat de wedstrijd van van daag tegen RBC Roosendaal gewonnen moet worden. Verrassend genoeg kent de Brabantse club veel oud-Ajacieden. De verdedigers Sander Keller (23) en Juan Viedma (28) speelden in de jeugd van de Amsterdammers. Ook de middenvelders Meivin Fleur (21) en Pascal Heije (23) heb ben hun wortels bij Ajax liggen. De aan vallers Mitchell Piqué en Nordin Wooter (26) zijn wat meer bekend. Piqué speelde onder trainer Co Adriaanse in het sei zoen 1999/2000 twee duels voor Ajax 1 en Wooter maakte deel uit van de gene ratie die na 1995 het winnen van de Champions League een vervolg pro beerde te geven. Trainer Robert Maas kant is ook geen onbekende in Amster dam. Onder hem wist RBC Roosendaal in het seizoen 2001/2002 bijna voor een stunt te zorgen. In de Amstel Cupwed strijd inde ArenA won Ajax op de valreep in de verlenging met 4-3, nadat de club met 1-3 had achter gestaan. Het seizoen daarvoor wonnen de Amsterdammers de competitiewedstrijd met 2-0. RBC Roosendaal speelt pas voor de tweede keer in de historie op het hoogste niveau. De club staat nu op de dertiende plaats met 29 behaalde punten. De vooraf als degradatiekandidaat bestempelde ploeg versloeg eerder dit seizoen Feyenoord thuis met 4-2. zaterdag 5 april AJAX - RBC ROOSENDAAL Abubakari Yakubu werkt de bal weg voordat de Kore- aan Nam-ll Kim er aan te pas kan komen. De laatst gespeelde thuis wedstrijd resul teerde in een 2-1 zege op Excelsior.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 5