Twee keer Ibrahimovic A J AX-EXCELS! OR 2-1 Twee treffers van Zlatan Ibrahimovic waren voldoende de drie punten in de ArenA te houden. Ajax wenste zich, met het oog op de naderende ontmoeting met AS Roma, niet overmatig in te spannen. Omdat Excelsior leuk meespeelde, zagen de toeschouwers een vermakelijke wedstrijd. BI IK Onverwacht nam Excelsior al na vier minuten spelen brutaalweg de leiding. Cecilio Lopes kroop bij een voorzet van links voor André Bergdplmo en tikte beheerst binnen. De Noor verving de uit de basis gelaten Cristian Chivu. Dat de Rotterdammers na een kwartier spelen met slechts één goal verschil leidden, was een klein wonder. Holman en Mtiliga verzuimden opgelegde mogelijkheden te benutten. Daarna nam Ajax het initiatief over. Kopballen van Yakubu en Ibrahimovic scheerden nog rakelings over de lat, maar na 25 minuten spelen schoot de Zweed, op aangeven van Van der Vaart, de gelijk maker binnen. Wie verwachtte dat Excelsior zou instorten, kwam bedrogen uit. De Rotterdammers hielden vast aan hun aanvallende intenties. Beide ploegen kregen zowel voor de rust als vlak daarna voldoende kansen te scoren. Met Chivu voor Bergdplmo in de ploeg kreeg Ajax in de slotfase steeds meer grip op de opponent. Het duurde uit eindelijk tot negen minuten voor tijd alvorens, opnieuw door toedoen van Ajax' spits, het duel in Amsterdams voordeel werd beslist. Ibrahimovic ont ving de bal op de middenlijn uit een inworp van Nigel de Jong. De spits draaide weg bij verdediger Bastos en rukte in sneltreinvaart op richting doel van de tegenstander. Oog in oog met de Katwijkse keeper Varkevisser bleef hij koel en schoot Ajax naar de belangrijke overwinning. In de laatste minuut ging aanvoerder Chivu, die zijn honderdste competitiewedstrijd voor Ajax speelde nog in de fout, waarna Lopes bijna kon scoren. Gelukkig gebeurde dat niet. Steve Olfers en Kim kijken toe hoe Maxwell de bal controleert. Ronald Koeman: „We hebben in het begin echt verzaakt. Ik was in de rust zeer ontevreden over de eerste helft. Misschien dat we verrast waren door dat Excelsior één-tegen-één speelde, maar het mag niet gebeuren dat we zo slecht voetballen. Omdat ik ook ontevreden was over Bergdplmo, heb ik hem vervangen door Cristian Chivu. Van een oudere speler ver wacht je dat hij meer brengt. Uitein delijk hebben we gewonnen omdat we voorin veel kwaliteit hebben. Dat we vermoeid raakten is logisch, juist daarom hadden we het in het eerste half uur moeten beslissen. Blijkbaar is het toch moeilijk voetballen na een Champions League-wedstrijd." Met twee treffers schoot Zlatan Ajax hoogstpersoonlijk langs de Rotterdammers. Zondag 16 maart Ajax-Excelsior 2-1 (1-1) 4. Lopes 0-1, 25. Ibrahimovic 1-1, 81. Ibrahimovic 2-1 Ajax: Lobont, Trabelsi (26. De Jong), Pasanen, Bergdplmo (46. Chivu), O'Brien, Pienaar, Yakubu, Sneijder (72. Boukhari), Maxwell, Ibrahimovic, Van der Vaart Excelsior: Varkevisser, Buijs (86. Van Dieren), Olfers, De Haan (45. Martis), Bastos (86. Nouwen), Kim, Swerts, Mtiliga, Boutahar, Holman, Lopes Scheidsrechter: Oskam Toeschouwers: 47.182 Geel: Buijs, Swerts, Mtiliga (Excelsior) zaterdag 5 april AJAX - RBC ROOSENDAAL

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 19