het zeker als geen stap terug, het was alleen jammer dat we direct weer degra deerden. Er bestaat een wereld van ver schil tussen de Premier League en de First Division. De eerste vijftien wedstrij den stonden we nog eerste, maar daarna begonnen we plots veel duels te verlie zen. Er brak paniek uit waardoor er werd overgeschakeld op werkvoetbal. De tech nische spelers, zoals ik, moesten plaats maken voorde beukers. Ik kwam nog wel regelmatig aan spelen toe en heb m'n contract uitgediend, maar ik had het wel gezien bij de club. Door alle financiële problemen, was het echter niet eenvou dig een nieuwe vereniging te vinden." Hoe belangrijk is de periode in het buitenland voor je geweest? „Vooral voor mijn persoonlijke ontwikke ling is die tijd ontzettend belangrijk geweest. Ik heb de goede en slechte kan ten van het leven gezien. Ik ben harder geworden en als mens erg gegroeid. Als ik het over mocht doen, had ik het misschien anders gedaan. Dan had ik de afspraken met Real Zaragoza bijvoorbeeld op papier laten vastleggen. Achteraf gezien heb ik een leuke tijd gehad, zowel in Spanje als in Engeland. Ik heb nooit spijt gehad van mijn vertrek bij Ajax." Als je je carrière over zou mogen doen, met de kennis die je nu hebt, wasje dan echt opnieuw zo jong bij Ajax vertrokken? „Ja, voor mij was dat het juiste moment om te gaan. Mijn grootste droom is in Amsterdam uitgekomen, maar dat besef je pas als je weg bent. Ik word er nu nog bijna dagelijks mee geconfronteerd. Doordat ik in die tijd met Ajax zoveel op televisie kwam, word ik vaak nog herkend als 'die speler van Ajax'. Zowel in Spanje als Engeland. Pas bij Real Zaragoza en Watford besefte ik hoe goed ik het had bij Ajax. Qua organisatie kwam geen van die clubs ook maar in de buurt. Als ik het zelf voor het zeggen zou hebben, zou ik nu zo weer terugkeren bij Ajax." Hoe kwam je voor aanvang van dit seizoen opeens op de training van Jong Ajax terecht? „Er waren wel wat clubs die concrete belangstellingtoonden-SC Heerenveen en het Portugese Belenenses - maar ik had er nog geen idee van dat de markt er zo slecht voor stond. Ik heb wel met die clubs gesproken, maar niets getekend. Toen de tijd begon te dringen, omdat de competitie op het punt van beginnen stond, heb ik Gerard van der Lem gevraagd of ik bij Ajax mee kon trainen. Ik heb een goede band met Van der Lem. Hij noemt zichzelf mijn vader en mij zijn zoon. Hij heeft met Leo Beenhakker gebeld en die stemde toe dat ik mijn conditie bij Ajax op peil hield." Hoopte je stiekem op een terugkeer bij Ajax? „Natuurlijk, maar ik moet realistisch zijn. Ik ben vijf jaar uit beeld geweest, niemand had er een idee van hoe ik ervoor stond. Ik was al blij dat ik van de faciliteiten van Ajax gebruik mocht maken. Het viel me op dat Jong Ajax een superelftal had, met jongens als Nigel de Jong, Wesley Sneijder en Stefano Seedorf. Ik trainde met ze mee en stond versteld over het niveau." En jij dook verrassend genoeg opeens op bij RBC Roosendaal. Een heel ander niveau. „RBC heeft me tijdens een training bij Ajax bekeken. Een paar dagen voor de competitie heb ik met Chris Dekker (de toenmalige trainer van RBC Roosendaal, red.) gesproken en hij overtuigde me ervan dat de stap naar RBC Roosendaal voor beide partijen voordelig kon uit pakken. Ik zag het vooral als een in vestering in mezelf." Wat is het verschil tussen de Nordin Wooter uit z'n Ajax-tijd en de Nordin Wooter van nu? „Ik ben volwassener en rustiger gewor den. Vroeger ging ik intuïtief mee naar voren, nu maak ik minder acties. Ik zou ook als rechtermiddenvelder of achter de spitsen kunnen spelen. Tegenwoordig kan ik beter in teamverband spelen. Soms moet ik me inhouden, de drang naar voren is er nog wel, maar acties maken is niet meer het belangrijkste." Ben je tevreden over het seizoen van RBC Roosendaal tot nu toe? „In het begin van het seizoen speelden we goede en leuke wedstrijden, maar daarna was het niet meer zo spranke lend. Dekker vloog eruit, in de hoop dat Robert Maaskant de ploeg beter kon maken. Persoonlijk had ik een goede relatie met Dekker, maar ik ben ook erg te spreken over Maaskant. Nu hebben we de draad weer opgepakt en de trainerswissel lijkt succesvol uit te pakken." Door blessures ben je niet erg regelma tig aan spelen toe gekomen. „Aanvankelijk ging het goed, ik heb zelfs een topstart gekent.Toen raakte ik geblesseerd, waardoor ik steeds vaker wedstrijden moest laten schieten. Ik heb last gehad van m'n enkel, m'n hamstring en tegen RKC Waalwijk verschoof m'n sleutelbeen. Door die blessure ben ik een langere periode weggezakt. Het seizoen is nog niet afgelopen, maar als ik het netjes kan afronden en nog een paar wedstrijden kan pieken, ben ik tevreden." Maakt RBC Roosendaal vanavond een kans in Amsterdam? „Natuurlijk, waarom niet? We willen ons altijd bewijzen tegen de beste ploeg van Nederland, die ook nog eens tot de beste acht van Europa behoort. We zullen zeker niet bang zijn in de ArenA want we kunnen vrijuit voetballen." Daan Schippers J zaterdag 5 april AJAX-RBC ROOSENDAAL

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 11