'Ik won een sprint van Babangida, ±EQ KOSWAL MET TWEELEDIG CEMQE1 IN AREMA En dat is? „Iedere wedstrijd ging verloren. En vaak niet eens zo maar, we werden regelma tig weggespeeld. Dat begon al toen ik in de jeugd van Excelsior speelde. In de competitie en op toernooien kwamen we Ajax vaak tegen. Een elftal met Clarence Seedorf, Patrick Kluivert, Denny Landzaat en Mendel Witzenhausen. Maar ook Nordin Wooter, die een jaar jonger was, speelde regelmatig mee. Ik stond vaak tegenover Timisela, of een naam die daarop lijkt. Een lange,donkere jongen, die nooit in het betaalde voetbal terecht is gekomen. Eén keer hebben we ooit gelijk gespeeld, kan ik me herinne ren. Maar voor het overige.... Alleen maar nederlagen. Ajax werd altijd kampioen of haalde gemakkelijk de finale van het toernooi. Wij eindigden keurig in de mid denmoot." Maar dat doelpunt op 19 februari 1995, blijft je achtervolgen. „Het was wel een mooie. Een corner werd weggewerkt. Gestompt of weg- gekopt, dat weet ik niet meer. Maar ik nam die bal ineens op mijn schoen. Vloog 'ie zo de kruising in. Edwin van der Sar kon vissen. Het was de 1-0, na een kwartier spelen. Dat was tegelijk het enige positieve aan die wedstrijd. Vervolgens werden we volledig weg getikt. De uitslag werd 1-3 en enkele maanden later won Ajax de Champions League. Ik stond die wedstrijd tegen over Frank de Boer. Maar van de duels met hem kan ik me weinig meer herinneren." Wat weet je nog wel van de andere ontmoetingen? „Dat ik een sprint won van Tijjani Babangida! Hij kruiste van rechts naar links en ik kwam terugverdedigen. Volgens mij was hij er zelf ook verbaasd zondag 16 maart AJAX EXCELSIOR Met het vertrek van Raphael Supusepa naar Haarlem verdween afgelopen zomer ook de laatste speler met een Ajax-band van Woudestein. Al kwam daar net voor de start van het seizoen in de persoon van Dries Boussatta, die nog in Ajax 2 speelde, wel iemand voor terug. Maar dat het daarbij bleef, is niet vreemd. Excelsior is inmiddels een satellietclub van Feyenoord. Het elftal heeft daardoor ook, samen met Ajax, de laagste gemid delde leeftijd van alle clubs in de Ere divisie. Eén van de meest ervaren rotten is Leo Koswal. De 27-jarige rechtsbuiten speelde in zijn loopbaan zeker vier keer tegen Ajax. „Maar het kunnen er ook vijf zijn. Eén ding staat vast. Het resultaat was keer op keer hetzelfde." Leo Koswal in actie tegen stadgenoot Feyenoord.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 9