HWaf EXCELSIOR De Ajacied is fit en gretig om de laatste verloren maanden in te halen. Ook John O'Brien is weer van de partij. De terug keer van de linksback geeft Koeman meer opties in zijn elftal. Om over de doorbraak van Nigel de Jong, Steven Pienaar en Wesley Sneijder nog maar te zwijgen. Het enige probleem blijft de spitspositie. Nu Mido aan het Spaanse Celta de Vigo is verhuurd, heeft Ajax alleen Zlatan Ibrahimovic en Nourdin Boukhari als centrumaanvallers beschik baar. Dat hoeft geen problemen op te leveren, zeker nu de Zweed de smaak van scoren weer te pakken heeft. Maar een blessure in de voorhoede zou drama tische gevolgen kunnen hebben. De weg van succes moet vandaag ingeslagen worden. Excelsior is de tegen stander. De ploeg van trainer Adrie Koster De Rotterdammers staan nu op de zestiende plaats en moeten oppassen voor degradatie of deelname aan de Nacompetitie. Het elftal van Excelsior kent slechts één oud-Ajacied. Rechtsbui ten Dries Boussatta (voorheen AZ, red.) speelt sinds dit seizoen op Woudenstein. Dat is op zich vreemd, want Excelsior staat bekend als hét opleidingsinstituut voor Feyenoord. Daarom was er veel commentaar op de promotie van de Kra- lingse club naar de Holland Casino Ere divisie, die vorig jaar geschiedde na het winnen van de Nacompetitie. Er zou sprake zijn van competitievervalsing, omdat Excelsior veel Feyenoorders op huurbasis heeft rondlopen en omdat de club van Jorien van den Herik ieder moment spelers mag overhevelen van en afdanken naar Excelsior. Zo gebeurde het dit seizoen, dat verdediger Ferry de Haan naar Excelsior werd gedegradeerd, Shelton Martis, de middenvelders Said Boutahar, Brett Holman, René van Dieren, Gill Swerts, Patrick Mtiliga en Nam-ll Kim zijn voetballers, die nu op huurbasis voor Excelsior spelen, maar eigenlijk eigendom van Feyenoord zijn. Bert van Marwijk kan, wanneer hij wil, één van deze spelers naar zijn eerste elftal halen. Vergelijkbaar is de situatie, als Jong Ajax in de Holland Casino Eredivisie zou spelen. De uitslag na de wedstrijd tussen Excelsior en Feyenoord (2-6, red.) van vorige week zaterdag, waarin geen enkele kaart getrokken werd, laat dan ook veel te vragen over. Maar Ajax moet zich daar niets van aantrekken. De Amsterdammers zijn vanmiddag de favoriet en moeten het duel weten te winnen. De vorige ontmoetingen tussen Ajax en Excelsior spreken duidelijk in het voordeel van de Amsterdammers. Maxwell wordt onderuit gehaald door Marino Promes. is dit seizoen het mikpunt van hoon gelach. Feyenoord 2, zoals Excelsior gek scherend genoemd wordt, oogstte veel respect door aanvallend en aantrekkelijk voetbal te spelen. De Rotterdammers behaalden zelfs verrassend veel punten. RKC Waalwijk (0-3), Roda JC (2-3) en Vitesse (1-2) werden allen in eigen stadion verslagen. De eerste seizoens helft behaalde Excelsior achttien pun ten. Maar na de winterstop werd maar één puntje gehaald (FC Utrecht uit, 2-2, red.) en zakte de jonge voetbalploeg in. terwijl de mandekker eerder wedstrijden voor Feyenoord gespeeld had. Ook aan valler Brian Pinas en verdediger Civard Sprockel, die aan het begin van dit voet baljaar bij de A-selectie van de club uit Zuid zaten, werden later teruggestuurd naar Excelsior. Bovendien heeft Feye noord enkele talenten bij trainer Koster gestald, zodat ze kunnen rijpen om later in De Kuip te acteren. De Poolse keeper Zbigniew Malkowski, doelman Cor Vakevisser, de verdedigers Steve Olfers, Fernando Bastos, Danny Buys, Nog nooit kreeg Ajax een tegendoelpunt te incasseren en er werd alle keren gewonnen. De eerste ontmoeting was op 10 april 1971 en toen won de thuis ploeg met 7-0. De laatste wedstrijd tegen Excelsior dateert van 16 december 1990 en destijds won Ajax met 5-0. Daarna kwamen beide teams elkaarniet meer tegen. De Rotterdammers degra deerden namelijk naar de Eerste Divisie. Wil Ajax kans blijven maken op de lands titel en PSV in de voetsporen blijven vol gen, moet Excelsior verslagen worden. zondag 16 maart AJAX - EXCELSIOR

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 5