klein duimoie W-**" FC ZWOLLE-A J AX 0-5 Een betere tegenstander had Ajax zich niet kunnen wensen in de aanloop naar het Champions League-duel tegen Valencia. Tegen FC Zwolle werd de affaire Mido naar de achtergrond verdrongen, maakte Rafael van der Vaart zijn rentree in de basis en werd het nodige zelfvertrouwen opgedaan. Reus verpulvert BI IK Het leek wel alsof de terugkeer van Rafael van der Vaart in de basis de Aja- cieden tot nieuwe daden inspireerde. Hoewel er eigenlijk weinig voor nodig was om de Zwollenaren over de knie te leggen. Al weken vecht het elftal van oud-Ajacied Peter Boeve tegen zichzelf en de laatste plaats op de ranglijst komt langzamerhand steeds dichterbij. Tegen Ajax hing FC Zwolle van los zand aan elkaar. „Het was de reus tegen klein duimpje", vatte Boeve na afloop de wedstrijd samen. Het resulteerde zelfs in komische momenten toen klein duimpje Albert van der Haar zijn terugspeelbal tergend langzaam achter zijn eigen Ronald Koeman: „We moeten probe ren deze fase, waarin we veel wed strijden spelen, zonder kleerscheuren door te komen. Zonder blessures en puntverlies. Nu werden we bij de derde goal zelfs geholpen door de tegenstander en dan is de wedstrijd gespeeld.Toch zijn we doorgegaan en hebben we aan ons doelsaldo gewerkt. Ik vond de samenwerking tussen Ibrahimovic en Van der Vaart goed. Van der Vaart heeft veel rende ment en dat Ibrahimovic scoort, geeft hem veel vertrouwen." (reserve-)doelman Diederik Boer zag verdwijnen (0-3). Of na rust toen Michel Doesburg een voorzet van Steven Pienaar op het houtwerk kopte, waarna Van der Vaart met z'n inzet dezelfde paal beroerde. In de eerste helft had Van der Vaart al laten zien dat hij z'n 'torinstinct' nog niet verlo ren was. Met zijn rug naar het doel legde hij een paar Zwolle-verdedigers in de luren om vervolgens z'n achtste doelpunt van het seizoen te scoren. Zijn laatste twee doel punten maakte hij op 1 december tegen FC Twente. Wesley Sneijder raakte nog het houtwerk van het Oosterenk Stadion, voor dat Zlatan Ibrahimovic de 0-2 op het score bord zette. De Zweed lijkt langzaam weer in de juiste vorm te komen en daarmee komen zijn doelpunten ook weer terug. Het lachwekkende eigen doelpunt van Albert van der Haar gooide de wedstrijd in het slot, waarna Ajax de wedstrijd eenvou dig kon uitspelen. Hoewel de dubbele cij fers - wat mogelijk was geweest - niet behaald werden, werkte Ajax na rust nog even aan het doelsaldo. Van der Vaart scoorde simpel zijn tweede doelpunt uit een voorzet van Steven Pienaar. De Zuid- Afrikaan begon de wedstrijd op de bank omdat Koeman hem rust gunde, maar in de tweede helft kwam hij in het veld voor Nigel de Jong. Zlatan Ibrahimovic maakte nog op eenvoudige wijze zijn tiende treffer van het seizoen, voordat Ajax de terugreis naar Amsterdam aanvaarde. De ruime overwinning op FC Zwolle bracht voor Ajax geen verandering in de stand op de ranglijst, omdat ook PSV en Feyenoord geen puntverlies leden. Toch had Ajax zich in de aanloop naar de cru ciale Champions League-wedstrijd tegen Valencia geen betere tegenstander kun nen wensen dan FC Zwolle. De affaire Mido werd tijdig naar de achtergrond ver drongen, doordat bleekdat Ajax met Van der Vaart en Ibrahimovic over scorend ver mogen beschikt. Voldoende scorend ver mogen in ieder geval om klein duimpjes als FC Zwolle terug in de richting van het rijk van de Gouden Gids Divisie te duwen. Zlatan Ibrahimovic haalt uit voor 5-0. Robert-Jan Ravensbergen is net te laat. Rafael van der Vaart maakt een goede comeback. Zaterdag 8 maart FC Zwolle-Ajax 0-5 (0-3) 15. Van derVaart 0-1,21. Ibrahimovic 0-2,33.Van der Haar (e.d.) 0-3,58.Van derVaart 0-4,65. Ibrahimovic 0-5 FC Zwolle: Boer; De Ridder (76. Blom), Doesburg, M. Roelofsen, Van der Haar, Karlsen, Lim-Duan, Promes, Van Steeg, Schops (46. Ravensbergen), Van Beukering (24. Cvetkov) Ajax: Lobont; Trabelsi, Pasanen, Chivu, O'Brien, De Jong (46. Pienaar), Galasek, Sneijder (73. Witschge), Maxwell, Ibrahimovic,Van derVaart (70. Boukhari) Scheidsrechter: Vink Toeschouwers: 6.850 Geel: Lobont, Galasek (Ajax) zondag 16 maart AJAX - EXCELSIOR

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 21