AJAX-VITESSE 2-0 IÜIISri ik Vier dagen na de topper tegen Arsenal, nam Ajax het in de Amsterdam Aren A op tegen Vitesse. De eens zo gevreesde ploeg uit Arnhem bleek geen schim meer van weleer. Ajax kreeg legio kansen en verzilverde er twee. Zlatan Ibrahimovic gaat Michael Jansen voorbij. De Zweed kwam niet tot scoren. Het verhaal van de gemiste kansen. Zo kan Ajax-Vitesse het beste omschreven worden. Toen Steven Pienaar Ajax in de 27ste minuut op een i-o voorsprong schoot, waren er al zeven doelrijpe kan sen om zeep geholpen. Het begon na vijf minuten spelen, toen Ibrahimovic alleen voor doelman Jevric faalde. Zes minuten daarna, vlak nadat een te zachte inzet van Trabelsi van de lijn gehaald was, bleek de keeper opnieuw te sterk in een 1-tegen-i duel. Vervolgens was het de beurt aan Wesley Sneijder. De dappere middenvelder maaide vol over de bal op een slim teruggetrokken bal vanTrabelsi. Even later krulde hij de bal vanaf een metertje of zestien buiten bereik van de keeper op de paal. Vlak daarvoor nog was een pegel van Zlatan rakelings voorlangs het doel geschoten. Nog vier levensgrote mogelijkheden bleven onbenut, voordat arbiter Van Huiten voor de rust floot. Het volledig onmach tige en zwaarteleurstellende Vitesse kon in de tweede helft geen gebruik maken van het scorende onvermogen van de Amsterdammers. De aanvallers van Vitesse waren niet één keer gevaarlijk. Het duurde tot de blessuretijd alvorens opnieuw Steven Pienaar de zege veilig Nigel de Jong laat Didier Martel zijn hielen zien. stelde. Met een bekeken schot in de verre hoek, op aangeven van O'Brien, maakte hij er 2-0 van. John O'Brien: „Een heerlijk gevoel om weer terug te zijn. Af en toe rezen er wel eens twijfels bij me tijdens mijn revalidatie. Dan vroeg ik me af of ik ooit weer mijn oude niveau zou halen. Nu is dat verleden tijd. Mijn achillespeesblessure is volledig genezen en ik ben helemaal fit voor het einde van het seizoen." Zondag 2 maart Ajax-Vitesse 2-0 (1-0) 27. Pienaar 1-0,90.+2 Pienaar 2-0 Ajax: Lobont, De Jong, Pasanen, Chivu, O'Brien, Trabelsi (74. Seedorf), Galasek, Pienaar, Sneijder (79. Wit- schge), Ibrahimovic, Boukhari Vitesse: Jevric, Cornelisse, Dingsdag, Jansen, Frankel, Van Halst (73. Levchenko), Martel (76. Mustapha), Janssen, Sone (65.Peeters),Mbamba, Amoah Scheidsrechter: Van Huiten Toeschouwers: 48.162 Geel: Frankel, Mbamba (Vitesse) zondag 16 maart AJAX - EXCELSIOR [Bava/ïïi

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 19