Voetbalstad Valencia Valencia is één van de grootste steden van Spanje, gelegen aan de oostkust van het Iberisch Schiereiland. De stad, waar ooit John Rep, Faas Wilkes en Guus Hiddink furore maakten, is vooral bekend vanwege de massale export van sinaasappelen. Valencia herbergt twee bekende voetbalclubs. De tegenstander van vanavond, Valencia CF, werd vorig seizoen voor de vijfde maal in de historie kampioen van Spanje. Levante is de andere club. Vooral bekend vanwege het feit dat Johan Cruijff er ooit een blauwe maandag speelde. IVAI F M r IA CHAMPIONS Ajax-supporters vermaken zich op de dag van de wedstrijd bij één van de vele stalletjes met voetbal prullaria, rondom Mestalla. [dinsdag 11 maart |AJAX-VALENCIA CF Zlatan Ibrahimovic is in het immense Mestalla stadion op weg naar de o-i. In de 88ste minuut verschalkt hij doelman Canizares, in het prachtige voetbalbolwerk, met een bekeken schuiver. Helaas maakte Valencia CF in de blessuretijd nog gelijk. Het stadion van Levante. Johan Cruijff speelde in 1980 tien duels bij de tweede club van de stad Valencia. Het stadion herbergt momenteel een grote kanshebber op promotie naar de Primera Division. Levante stond vorige week op de derde plaats in de competitie. Die stek geeft de club recht op promotie naar de Primera Division. Volgend seizoen weer een ouderwetse derby tussen Valencia CF en Levante? Jan van Halst, toen nog bij Ajax, en Victor Sikora poseren met veel gevoel voor historie met het portret van Faas Wilkes. Eén van de grootste Nederlandse voetballers aller tijden speelde van 1953 tot 1957 bij Valencia CF. Wilkes was de eerste Nederlander in buitenlandse dienst die Oranje haalde en kende in Valencia een enorme populari teit. Ooit werd hij als eerbetoon door de fans op de schouders door de stad gedragen. Wilkes, het grote voorbeeld voor Johan Cruijff, gold bij Valencia CF samen met Alfredo di Stefano als een echte wereldster. Rechts op de foto de PR/functionaris van de Spaanse club. LEAGUE ILOÏU

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 25