-II IWa AJAX-ARSJENAL FC o-o WWJISRnn< Weinigen hadden er vooraf hun geld op durven zetten. Maar na afloop van de tweestrijd met Arsenal FC, stond Ajax fier bovenaan in groep B van de tweede ronde van de UEFA Champions League. Het duel met de Engelse kampioen eindigde, net als acht dagen eerder in Londen toen het 1-1 werd, onbeslist: o-o. CHAMPIONS LEAGUE. Dat resultaat werd gevierd als een kleine overwinning. Niet alleen omdat de hoger ingeschatte tegenstander tot twee maal toe succesvol was bestreden. Als beide ploegen aan het einde van de rit evenveel punten hebben, eindigt Ajax altijd boven Arsenal FC op basis van een beter onderling resultaat. Het in Londen gemaakte doelpunt van Nigel de Jong telt in dat geval dubbel. Met die weten schap in het achterhoofd opteerde Ronald Koeman voor een voorzichtige tactiek. Thierry Henry, algemeen erkend als één van 's werelds beste spitsen, had voortdurend dubbele mandekking. Den nis Bergkamp werd overal op het veld geschaduwd door Tomas Galasek. Ook moest minstens één van Ajax' centrale verdedigers, Chivu of Pasanen, verplicht achter de laatste linie opereren. De Franse trainer van Arsenal FC, Arsène Wenger, had eveneens gekozen voor een behoudende tactiek. Daarom werd Ajax- Arsenal FC niet het vooraf door menig een verwachtte spetterende schouw spel. Er ontstak zich een boeiend tactisch gevecht met weinig opwinding voor beide doelen. Cristian Chivu was dichtbij een treffer, maar zijn vrije trap werd door een verdediger van de lijn gekopt. Ook Ibrahimovic scoorde, in de tweede helft, bijna. Aan de andere kant kreeg Patrick Vieira een dot van een kans. Van dicht bij schoot hij de bal recht op Lobont. In de slotfase ging Arsenal FC middels Sol Campbell van enkele gevaarlijke vrije trappen alsnog Arsenal FC moet op zoek naar de zege. Tevergeefs. Ajax zich bukken om mocht zich als morele winnaar laten de behendige huldigen van de tweestrijd met de kam- steven Pienaar pioen van Engeland. te verdedigen. Ronald Koeman: „We hebben van avond een maximaal resultaat behaald. Twee keer gelijkspelen tegen Arsenal FC, dat had vooraf nie mand verwacht. Wij zijn nog lang niet zo ver dat we een wedstrijd als deze kunnen domineren. Het is niet realis tisch dat nu al van deze jonge spe lersgroep te verwachten. Daarom hebben we op zeker gespeeld. Weinig weggeven en dat is gelukt. Mijn spe lers verdienen een compliment voor de professionele wijze waarop ze hebben gespeeld. We zijn nog volop in de race vooreen plek in de kwartfi nale. Dat is heel mooi." Nigel de Jong speelde ook in de thuiswedstrijd tegen 'The Gunners' een perfecte pot. Woensdag 26 februari Ajax-Arsenal FC (0-0) (0-0) Ajax: Lobont,Trabelsi,Chivu, Pasanen, Maxwell, De Jong, Galasek (71. Yakubu), Pienaar (90. Sneijder), Witschge, Van der Meyde, Zlatan (84. Mido) Arsenal FC: Seaman, Lauren, Camp bell, Keown, Ashley Cole, Gilberto Silva, Vieira, Pires (87. Van Bronck- horst), Bergkamp (79. Parlour), Wiltord (79. Jeffers), Henry Scheidsrechter: Ivanov Toeschouwers: 51.052 Geel: Cole, Vieira (Arsenal FC) dinsdag 11 maart AJAX - VALENCIA CF

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 21