DRIEMAAL IS SCHEEPSRECHT Jeroen Baldwin Mariano Dayan CHAMPIONS If,AST daarbij ook een portie geluk nodig. Dat is altijd zo in het voetbal. Het is nu eenmaal geen computerspel. Voetballers zijn geen robots. Ajax wacht met deze spelers weer een mooie toekomst. Het geluk dat Ajax die avond kende, kwamen wij tekort.Tenminste, tot de negentigste minuut dan, want op dat moment mochten we onszelf gelukkig prijzen dat de gelijkmaker alsnog viel. Eerder die wedstrijd hadden we het onszelf eigen lijk onnodig moeilijk gemaakt. Ik bedoel, als Carew die eerste, ongelofelijk grote kans gewoon had binnengeschoven... Hoe zou de wedstrijd dan zijn verlopen? En in het vervolg kregen we natuurlijk ook een fiks aantal goede kansen. Maar als je je kansen niet benut...je weet het, het is een aloude voetbalwet. En die trad onverbiddelijk in werking." Ayala raakte die avond onder de indruk van Chivu, Litmanen,Van der Vaart, Van derMeyde, Pienaar en natuurlijk Didulica. „Behalve dat Ajax uitstekend verdedigde, hielden ze ons ook achterin behoorlijk bezig. Niet dat ze direct gevaarlijk werden, maar de constante dreiging was voor ons al genoeg om 100% geconcentreerd te blij ven." Hij zucht en kijkt ons doordringend aan. „Het was een vreemde wedstrijd. Ik denk niet dat ik zoiets nog óóit zal mee maken. Ik hoop het niet in elk geval." Roberto Ayala gaat rechtop zitten. Hij schudt de geschiedenis van zich af en zegt: „Ik ga ervan uit dat we in de ArenA beter voor de dag komen. We zullen ruimte krijgen. Ajax zal toch wel meer willen aanvallen dan toen? Dat lijkt me wel. Als we spelen zoals we dat kunnen, dan komen de kansen vanzelf, en ditmaal ook de doelpunten. Want zoveel pech als in november, nee, dat kan ons toch niet nog eens overkomen?" Met Argentinië heeft Ayala nog niks gewon nen, met Valencia CF op internationaal niveau ook nog niet. Zeker, de Spaanse titel was een absoluut hoogtepunt in het leven van alle Valencia CF-supporters, maar de twee niet beloonde finaleplaat sen in de UEFA Champions League, tegen Real Madrid CF (2000) en FC Bayern München (2001), steken nog immer in het kamp van deValencianen.Ayala:„We gaan er opnieuw voor. Driemaal is ook in Spanje scheepsrecht, hoor. Maar het zal stapje voor stapje moeten gebeuren. We moeten niet de fout maken te denken dat we de beste zijn. Dat het vanzelf wel komt. Gewoon van wedstrijd naar wed strijd leven, van ronde naar ronde. We zijn kandidaat om de UEFA Champions League te winnen, zoveel is zeker, vooral omdat we al een hele poos met het zelfde elftal spelen. We kennen elkaar door en door en dat helpt. Ikzelf speel al vanaf medio 2000 hier en bevind me derhalve al in mijn derde seizoen. Voor een team is het belangrijk om lang samen te spelen. Dat bevordert de saamhorigheid in alle opzichten. Van avond tegen Ajax zal ook Pablo Aimar er hopelijk weer bij zijn. Dat scheelt een slok op een borrel, want hij is echt een supertalent. Met hem erbij zijn we stukken sterker." Met een gelijkspel stelt Ayala zich vanavond niet tevreden. „Dat vind ik nooit genoeg. Niet op voorhand in elk geval. Je begint aan een wedstrijd om 'm te winnen. Zo moet het zijn. Als achteraf zou blijken dat een gelijkspel genoeg is geweest, pas dan kun je er vrede mee hebben. Alleen als we vóór deze wedstrijd al geplaatst zouden zijn voor de kwartfinale, dan zouden we het wat rustiger aan kunnen doen. Maar dan nóg kunnen we winnen, hoor", waarschuwt hij. De verdediger vindt het in elk geval lekker om weer in de ArenA te spelen. „Het is een prachtig, modern stadion. Het is altijd fijn om in dit soort stadions te spelen." De trainer van Ajax, Ronald Koeman, kent hij vanTV-beelden.Jk was nog jong toen Koeman speelde. Ik herin ner me zijn harde schot. Als verdediger was Koeman altijd de belangrijkste speler in het elftal. Dat is heel opmerkelijk en 't zegt wat over zijn kwaliteiten als voetballer én als leider. Iemand met die eigenschappen móet ook een goede coach zijn, dat kan niet anders. Het is geen toeval dat Ajax juist onder hém weer van zich doet spreken op Europees niveau." LEAGUE Naam: Roberto Fabian Ayala Geboortedatum: 14 april 1973 Geboorteplaats: Parana (Arg) Clubs: Ferro Carril Oeste, River Plate, Napoli, Milan, Valencia Interlands: 79 (3 doelpunten) Lengte: 1.77 Gewicht: 75 kg Positie: centrale verdediger Rugnummer: 4 Ayala en zijn ploeggenoten halen verhaal bij de arbiter nadat André Bergdplmo de bal in het strafschopgebied opraapte. dinsdag 11 maart AJAX - VALENCIA CF

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 11