FC ZWOLLE AJAX AAN HET WOORD... MIDDENVELDER MARCEL BOUDESTEIJN Door een blessure, opgelopen in het vorige seizoen, kwam Marcel Bou- desteijn dit seizoen nauwelijks aan spelen toe. De afgelopen weken za gen we hem warmlopen, maar van uit de dug-out werd het sein voor hem nog niet op groen gezet. In de thuiswedstrijd thuis tegen RKC Waalwijk mocht Marcel Boudesteijn in de laatste minuten invallen. Met die invalbeurt maakte Marcel zijn rentree in de Eredivisie voor het Zwolse publiek. Voor ons de aanlei ding om een week later Marcel te bellen en te informeren naar zijn hernieuwde start bij FC Zwolle en of er een al basisplaats tegen Gronin gen of Ajax in zou zitten. Er kwam een heel ander antwoord. „Heb je het nog niet gehoord? Het is weer mis met mij. Dit seizoen kom ik waarschijnlijk niet meer aan spelen toe. Nu is het mijn andere knie. De maandagavond na RKC ging ik bij een wedstrijd met het tweede elftal door mijn knie. De woensdag daarop ben ik geopereerd aan de meniscus en kniebanden. Op die maandagavond kon ik thuis de ramen wel in gooien. Nu ben ik er weer wat overeen. Door al mijn eerdere blessures heb ik wel leren relativeren. Eigenlijk mag ik niet klagen, voetbal is in het leven van een mens maar een bijzaak. Mijn nieuwe blessure heb ik dan ook niet meteen aan de grote klok gehangen. Pas in de voorbeschouwing van de Zwolse Courant voor de uitwedstrijd tegen Groningen konden de FC Zwolle supporters lezen dat ik weer gebles seerd ben. Net nu ik van trainer Peter Boeve mijn kans kreeg, ging het mis. Ik was alweer enige tijd teruggekeerd van mijn blessure, maar anders dan ik gewend was, stond ik niet direct in de basis. Na het herstel bij blessures in vorige seizoenen stond ik er wel altijd vrij snel weer in. Bij Boeve moest ik mijn plek weer verdienen. Je moeten bewijzen geeft mij extra stimulans. Toen ik als jochie van zestien jaar mocht debuteren in het eerste van Excelsior kreeg ik het van de ouderen ook niet cadeau. Joop van Daele was daar toen de trainer die mij het vertrouwen gaf. Excelsior was nog geen satellietclub van Feyenoord. Het was de club van het oude papier. Al het geld moest bij elkaar geschraapt worden. Na vier seizoenen Excelsior ben ik door FC Gro ningen gekocht. In Groningen heb ik twee jaar Eredivisie gespeeld. Erwin Koeman, Harris Huizingh en Romano Sion speelden toen on der andere in het Oosterpark. Ondanks dat ik in Groningen kon bij tekenen, heb ik in het seizoen 1996/97 voor FC Zwolle gekozen. FC Zwolle was een club met ambitie. Jan Everse was net als trainer aangesteld. In dat seizoen haalden we sinds lange tijd weer de na- competitie. Het mooie was dat we de plaatsing voor die nacompeti- tie uit bij Go Ahead Eagles veilig stelden. Na afloop, terug in Zwolle, hosten de supporters van vreugde over de Ceintuurbaan. Achteraf gezien waren die twee sei zoenen bij FC Groningen en het eerste seizoen bij FC Zwolle mijn sterkste ja ren. Daarna werd het een repeterende breuk van voetballen, geblesseerd raken en revalideren. Nooit heb ik echter aan stoppen gedacht. Ik speel nu alweer voor mijn zevende seizoen bij FC Zwolle. Het bestuur en manage ment ben ik dankbaar voor het vertrouwen dat er in mij gesteld is. Dat was een extra reden om mij steeds weer terug te knokken. In de afgelo pen veertien jaar heb ik meer dan 200 wedstrijden in competitieverband ge speeld. Spelen tegen topclubs als Ajax, Feyenoord en PSV waren hoog tepunten. Naast al die wedstrijden heb ik altijd veel plezier in het trainen gehad. Van alle trainers waar ik mee te maken had, was werken met Dwight Lodeweges een speciale ervaring. Ook in moeilijke tijden gaf hij mij vertrou wen. Voor mijn collegae heb ik altijd respect gehad. Peter van den Berg (RKC Waalwijk) en Dick Schreuder zijn goede kennissen gewor den. Echte vrienden heeft niemand in de voetballerij er veel, maar Arjan Bosschaart hoort voor mij absoluut in dat bescheiden rijtje thuis. Hij was er altijd, ook in slechte tijden. Maar er is gelukkig meer dan voetbal. Sinds anderhalf jaar ben ik vader van een dochter. Mirthe brengt mijn vrouw en mij veel geluk. Prachtig zo'n kleine meid. Tijdens het herstellen van de blessures, heb ik goed om mij heen gekeken en voor mijzelf vastgesteld dat ik naast het voetballen ook een maatschappelijke carrière moest op bouwen. Momenteel heb ik een eigen hypotheken- en assurantie kantoor (Boudesteijn en Partners) in Genemuiden. Wat betreft het voetbal, moet ik nu weer herstellen en zien terug te komen. Daar ga ik voor. Als het niet lukt, dan kan dit wel eens één van de laatste stukjes voor mijn vaders plakboek zijn. Als ik daar later in kijk, kan ik zeggen dat het alle inspanningen waard is geweest. Het kam pioenschap met FC Zwolle was natuurlijk ook een hoogtepunt, maar door mijn blessure maak je het wat meer op afstand mee. Terug naar de Eredivisie, dat was jarenlang het doel van FC Zwolle. Ik had dit seizoen graag mijn portie bijgedragen om met FC Zwolle op het hoog ste niveau te blijven acteren. FC Zwolle kan er volgens mij heel simpel inblijven. Het recept is simpel, thuis agressief spelen. We moeten de tegenstander opeten en de werklust moet er afstralen. Ook vanavond tegen Ajax moeten duels met volle kracht en overgave aangegaan worden. Kort erop, daar hebben vedetten het moeilijk mee. Ajax deed bij Arsenal hetzelfde. Als dat lukt, kan het vanavond een geweldige ambiance worden. Ik denk dan aan een gelijkspel. Bij 1-1 hebben we weer een punt gesprokkeld." nummer 12 4 FC ZWOLLE SEIZOEN 02/03

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 6