~)e missie van Arsenal FC is nog niet aeslaaad' M-Jr \/am DDrtMrisunocT isMnvT i/nnp racispi AATS 11JRI INIF CHAMPIONS LEAGUE, Acht maanden stond Giovanni van Bronckhorst op non-actief vanwege een ernstige knieblessure. Eind vorig jaar vierde de 28-jarige middenvelder zijn terugkeer in het sterrenensemble van Arsenal FC en deze maand besliste hij voor Oranje de interland tegen Argentinië. Een basisplaats heeft Van Bronckhorst (nog) niet, maar hij hoopt vanavond bij te dragen aan de door Arsenal FC zo fel begeerde treble. FRANSE SLAG f v/-t 111 een ambitieuze club, vorig seizoen wer den we kampioen en wonnen we de FA Cup. Niet voor niets komen zo veel Franse topspelers naar Arsenal FC. Zij zien ook dat hun ambitie hier vervuld kan worden." Voor Van Bronckhorst begon zijn tijd bij Arsenal FC uitermate voorspoedig. Toen hij juist het gevoel had dat hij zich in het elftal had gespeeld, scheurde de kruisband van zijn linker knie af. „Zoiets plan je niet, ik was in de periode voor m'n blessure net bezig aan een goede reeks. Het enige waar ik me daarna op richtte, was fit worden. Ik moest helemaal opnieuw begin nen." Hij werd geopereerd in de Verenigde Staten, door dezelfde dokter die ook Ruud van Nistelrooij en Johnny Heitinga opereerde. Kwaliteit. Het is één van de woorden die opwellen bij het aanschouwen van het sterrenensemble van Arsenal FC. Schoonheid, superioriteit, frivoliteit en effectiviteit zijn nog wat superlatieven die van toepassing zijn op het team van trainer Arsène Wenger. Een team met spelers van het niveau Thierry Henry, Dennis Bergkamp en Robert Pires doet het predikaat 'topteam' absoluut eer aan. In niets doet Arsenal FC nog denken aan het elftal dat de titel 'boring' met zich meedroeg. Eindjaren tachtig, begin jaren negentig had Arsenal FC de naam saai en verdedigend te zijn.'Boring' dus. „Met de famous back four (Dixon, Adams, Keown, Winterburn, red.) ach terin", herinnert Van Bronckhorst zich de houten klazen die destijds de verdedi ging vormden. „Tegenwoordig spelen we aanvallend voetbal. Ik denk dat we de men sen daar een stuk beter mee vermaken." Sinds de zomer van 2001 is Van Bronck horst één van de spelers die het predi kaat 'boring' uit stadion Highbury heb ben verdreven. Een liesblessure zorgde ervoor dat de middenvelder bij zijn vorige club Glasgow Rangers FC maan denlang niet aan spelen toe was geko men, maar dat weerhield trainer Arsène Wenger er niet van een flinke som geld voor hem neer te leggen. Na drie jaar Schotland wilde Van Bronckhorst de stap hogerop wel wagen. Londen werd zijn nieuwe uitvalsbasis. Een trainer die de Franse slag bij Arsenal FC had ingevoerd, haalde hem. „Wenger is de belangrijkste man in de opleving van Arsenal FC. Het is woensdag 26 februari |aJAX - ARSENAL FC Volle tribunes. Dat is in Engeland de FA Cup. Ook als Arsenal FC tegen de amateurs van Farnborough Town speelt. Op de foto een duel tussen Gary Holloway en Giovanni van Bronckhorst. Arsenal FC won met 5-1.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 9