Verdiende zeae AJAX-AS ROMA 2-1 Zwaar gehandicapt door blessures en schorsingen versloeg een piepjong Ajax het zwalkende AS Roma met 2-1. Een prestatie van formaat, want de Italianen stelden een overvloed aan ervaring op. Ajax speelde fris, zonder druk en behaalde een even prachtige als terechte overwinning. BI IK CHAMPIONS LEAGUE De zorgen van Ronald Koeman waren groot. Blessures en schorsingen teister den zijn selectie. Zo kon de oefenmeester niet beschikken over beide steunpilaren Cristian Chivu en Tomas Galasek. Petri Pasanen maakte daarom zijn opwach ting in de basis en ook Richard Witschge mocht zijn kunsten vertonen. De ervaren middenvelder deed dat overtuigend. Hij sleurde over het veld, controleerde de bal en haalde het tempo indien nodig uit de wedstrijd. Naast hem leverde Steven Pie- naar eveneens een puike prestatie. De Zuid-Afrikaanse middenvelder speelde een sublieme wedstrijd en dreef zijn ervaren opponenten tot wanhoop. Een zondagsschot van Nigel de Jong leidde het openingsdoelpunt van Zlatan in. Doelman Antonioli kreeg de bal in zijn gezicht. De Zweed bewaarde de rust om de terugspringende bal beheerst binnen te schieten. Wie verwacht had dat AS Roma het tempo zou opvoeren, kwam bedrogen uit. Ajax bleef simpel overeind. Invaller Jari Litmanen deed het duel halverwege de tweede helft op slot door de bal fraai in de verre hoek te krullen. Vlak voor tijd deed AS Roma nog iets terug. Gabriel Batistuta kopte de bal over de iets te ver voor zijn doel staande Stekelenburg heen. Het kon de pret niet drukken. Ajax won met 2-1 en 51.000 uitgelaten Ajax-fans verlieten zingend de Amsterdam ArenA. Zlatan is net iets eerder bij de bal dan de Romeinse verdediger Tra ia n us Delias. De Italiaanse kranten waren een dag na de wedstrijd lovend over Ajax. La Gazetta dello Sport: „AS Roma kon helemaal niets uitrichten. Het inzet ten van ervaren spelers resulteerde niet in het gewenste effect. Het gehandicapte en jonge Ajax hield het zwalkende elftal van Capello in de greep. AS Roma was de gevangene van de eigen beperkingen." La Cor- rieredella Sera: „Om zonder schade te ontsnappen heb je techniek, wils kracht, moed, organisatie en per soonlijkheid nodig. Dat ontbrak. Meer en meer waren de verschillende briljantjes van het gehandicapte Ajax in staat om op het hele veld te heer sen." La Stampa concludeerde een voudig: „AS Roma draafde rond, ter wijl Ajax leek te vliegen." Dinsdag io december Ajax-AS Roma 2-1 (1-0) 11. Zlatan 1-0, 66. Litmanen 2-0,89. Batistuta 2-1 Ajax: Stekelenburg, Trabelsi (33. Yakubu), Bergdplmo, Pasanen, Maxwell, Pienaar, De Jong, Witschge, Van der Meyde (80. Boukhari), Zlatan, Mido (57. Litmanen) AS Roma: Antonioli,Cafu, Samuel,Zebina,Panucci, Delias (61. Montella), Emerson, Lima,Candela,Totti, Cassano (72. Batistuta) Scheidsrechter: Markus Merk (Dui) Toeschouwers: 51.000 Geel: Trabelsi (Ajax), Samuel, Totti, Emerson, Candela (AS Roma) I woensdag 26 februari AJAX - ARSENAL FC Jari Litmanen krulde Ajax fraai naar een 2-0 voorsprong en werd als dank bedolven onder een kluwe ploeggenoten.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 21