@5? v\ ISIviJl j RI I N I F CHAMPIONS DENNIS BERGKAMP TREBLE LEAGUE Van Bronckhorst is blij met zijn winnende treffer in de interland tegen Argentinië. De acht maanden revalidatie volbracht hij in Nederland. „Sinds drie maanden ben ik weer 100% fit en kan ik zonder angst spelen. Ik maakte de tweede goal tegen Chelsea FC en gaf tegen Fulham FC een pass waaruit gescoord werd. Bovendien is het fantastisch dat ik de oefenwedstrijd tegen Argentinië met mijn goal besliste." Toch is de oud-Feyenoorder nog niet zover dat hij een basisplaats kan clai men. Voorlopig wisselt Van Bronckhorst invalbeurten af met wedstrijden waarin hij van Wenger wèl in de basis mag star ten. „Het is moeilijk een basisplaats te bemachtigen in een team als dat van Arsenal FC. Ik merk dat het elftal verder is gegroeid tijdens mijn afwezigheid. De realiteit is dat de selectie van Arsenal FC uit allemaal topspelers bestaat." Dankzij de aanwezigheid van zoveel goede voet ballers speelt Van Bronckhorst niet altijd op de positie van linkshalf. „Ik speel de laatste tijd inderdaad vaker linksback dan op het middenveld. Ik moet keihard werken om een plek in de basis te bemachtigen, maar daar word ik alleen maar sterker van. Ik heb maar één doel en dat is spelen." Iedere dag geniet Van Bronckhorst van zijn begaafde collega's. Op de trainingen, maar ook vanaf de bank bewondert hij de acties van zijn teamgenoten. „Bij sommige acties denk ik 'hoe doen ze dat?'. Die zijn dan gewoon zó mooi. Je kan zien dat iedereen bij Arsenal FC ple zier heeft in het spelletje. Op trainingen is het nog mooier, omdat er veel vrijer wordt gespeeld. De trainingen van Wen ger zijn fantastisch. Daar zie je acties die je in het veld niet ziet. Dat alles met de bal gebeurt, is voor een voetballer sowieso al een genot. Alle spelers zijn technisch begaafd, de passing game vindt met dodelijke snelheid en precisie plaats. Daarom is Arsenal FC een gevaar lijk team voor alle tegenstanders." De andere Nederlander-én oud-Ajacied - bij de koploper in de Engelse Premier League is Dennis Bergkamp. Het vroe gere jeugdidool van Van Bronckhorst is op 33-jarige leeftijd bezig aan zijn derde jeugd. „Hij is op zijn leeftijd nog steeds sterk en slim, dat zie je terug in de wed strijden. Als hij in bloedvorm verkeert, is het voor fans - en ook medespelers - prachtig om naar te kijken." Met Thierry Henry vormt the non-ftying Dutchman een uitermate gevaarlijk duo. „Dat is een magische combinatie. Henry maakt loopacties die niemand anders kan en met de assists die Dennis geeft, maakt dat ze dodelijk voor de goal." Dat dodelijke duo is er mede debet aan dat Arsenal FC de koppositie in de hoog ste Engelse divisie inneemt. Volgens Van Bronckhorst kunnen de Gunners nog veel beter. „We zitten pasanderhalfjaarop het huidige niveau,terwijl het merendeel van de selectie jonger dan 26 is. We zijn op de goede weg, maar de missie is nog niet geslaagd." Vorig jaar wonnen de Londenaren het kampioenschap en de FA Cup, dit jaar gaat Arsenal FC voor de tre ble. Kampioenschap, FA Cup en UEFA Champions League dus. „We hebben de smaak van succes te pakken door de winst van het kampioenschap en de FA Cup vorig jaar. We zijn bijzonder vastbe sloten om het dit jaar nog beter te doen." Vorig seizoen werd Arsenal FC in de tweede ronde van de UEFA Champions League uitgeschakeld ten koste van TSV Bayer 04 Leverkusen en RC Deportivo la Coruna. Vanavond staat in de ArenA wederom een plek in de kwartfinale op het spel. Nadat Arsenal FC zich in de vorige ronde met PSV mocht meten en te sterk bleek, is ditmaal Ajax de tegenstan der bij Van Bronckhorsts terugkeer in Nederland. Een plaats in de basis van avond acht de oud-Feyenoorder niet onmogelijk. „Omdat we vaak pas een dag van tevoren te horen krijgen wie er speelt, bereid ik me altijd voor op de wed strijd. Ik vind ook datje die drang om te spelen moet hebben." Van Bronckhorst gaat ervan uit dat Arsenal FC minimaal vier punten pakt in de twee duels tegen Ajax. „Op papier heb ben wij betere spelers dan Ajax, met meer ervaring. Ik volg alles wat ik op televisie van zezie.Tegen AS Roma vond ik Ajax vrij en offensief spelen. Valencia CF, Ajax en Arsenal FC gaan uitmaken wie er naar de kwartfinale van de UEFA Champions League gaan. Het zal voor ons een flinke tegenvaller zijn als we eruit vliegen." Daan Schippers woensdag 26 februari AJAX - ARSENAL FC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 11