STRAATVOETBAL AMBITIE Patrick Leemans zich te ontwikkelen. De oudere spelers vangen de jeugd op. En dat terwijl wij concurrenten zijn voor hun posities! Als een speler met Ajax 1 kan meedraaien, maakt leeftijd niets uit. Het gaat er om, datje er moet staan als het nodig is." „Ook vind ik, dat ik als jonge speler moet luisteren naar de ouderen. Zij hebben veel meegemaakt en hebben verstand van zaken. Dus verdienen ze mijn respect. Zij weten hoe de voetbalwereld werkt. Ik kan alleen maar hopen dat ik het ooit zo ver schop en tot die tijd pro beer ik van iedereen wat op te steken. Ik ben er nog lang niet hoor! Ik ben pas achttien jaar. Natuurlijk heb ik een eigen mening en ik vind, dat iedere jonge spe lerdie moet hebben. Maar wij onervaren jonkies moeten luisteren naar wat de oudere spelers te zeggen hebben. We kunnen veel van hen leren. Ik zal je eer lijk zeggen; na mijn debuut en de lovende woorden die daarna vielen, dacht ook ik dat ik er was en dat ik het gemaakt had. Maar ik heb van thuis meegekregen, dat ik mijn koppie er bij moet houden en niet naast mijn schoe nen moet gaan lopen. Nu gaat alles naar wens. Maar als mijn prestaties minder worden, sabelt de pers me zo weer neer. Daar moet ik op voorbereid zijn. Je moet jezelf behoeden voor het dal. Ik blijf gewoon mezelf. Dat heb ik van mijn vader (oud-international en oud-PSV'er Jerry de Jong, red.) en moeder geleerd. Mijn ouders zijn gescheiden toen ik vier jaar oud was. Mijn zusje Ashima en ik helpen in het huishouden, omdat mijn moeder nierpatiënte is. Ondanks dat we het thuis vaak zwaar hadden, heeft mijn familie me altijd gesteund. Mijn moeder bracht me overal naar toe. Mijn familie heeft veel tijd in me gestoken en daar heb ik respect voor. Daarom deel ik elk succes met mijn bloedverwanten. Na mijn debuut zeiden ze trots:'Je hebt het toch maar mooi geflikt!'Als ik miljonair word, zal mijn familie van het geld mee profiteren. En als ik iets voor het Amster damse straatvoetbal kan gaan beteke nen,zal ik dat zeker niet laten. De stad zit in mijn bloed, ik ben een Ajacied in hart en nieren. Ik ken niets anders dan Ajax." „Ik heb inderdaad gezegd, dat ik wil dat de mensen me niet meer als de zoon van mijn vader zien. Dat men me niet nawijst en zegt: 'He, dat is de zoon van Jerry de Jong'.Tegenwoordig roepen ze:'He,dat is Nigel de Jong, speler van Ajax i. Zijn vader heeft ook gevoetbald.' Op een gegeven moment moet de naam van mijn vader helemaal niet meer in combinatie met die van mij genoemd worden. Hij wil dat ik beter word dan hijzelf. Hij is vijfvoudig international, maar wie weet wat mijn toekomst brengt. Op dit moment doe ik het rustig aan. Ik heb een hectische periode achter de rug. Ik debuteerde mid den in het Champions League-seizoen! Het is geweldig om tegen topclubs te spelen. Als ik in het vervolg opnieuw nodig ben, zal ik mijn messen slijpen. Ik ben voor geen enkele tegenstander bang, laat ze maar komen. Wat dat betreft heb ik maling aan grote namen. Ik zal mijn poot echt niet terugtrekken in een duel. Nu ik een onderdeel van de groep ben, voel ik me meer ontspannen. Gewoon mijn eigen spel spelen en er voor zorgen dat de trainer niet meer om me heen kan. Want het is logisch dat ik bepaalde sportieve ambities heb. Maar daar ben ik nu nog niet mee bezig, want doorbreken bij Ajax staat voorop. Ik wil het plezier in het spelletje behouden en een basisplaats veroveren. Over een paar jaar moet ik een vaste waarde zijn." zaterdag 15 februari |AJAX - FC GRONINGEN 'OODWITTCl

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 7