'Ajacied in NICEL DE JONG HOUDT VAN DE STRAAT ISTHARF Hij groeide op in Amsterdam- West, voetbalde op straat in de Kinkerbuurt en werd geboren met de liefde voor Ajax. Bij Nigel de Jong stroomt het rasechte Amsterdamse bloed door de aderen. Wat is er mooier, dan verdienstelijk debuteren in Ajax iEn door trainer Ronald Koeman bij de A-selectie gehouden te worden? De 18-jarige verdediger maakte het dit seizoen mee en geniet opzichtig van alle aandacht en de complimenten. Maar hij kent de keerzijde van de voetbalwereld. „Ik ben er nog lang niet." 'JONG AJAX' meien Aan het begin van dit seizoen haalde Koeman Nigel de Jong en zijn maatje Stefano Seedorf (20) bij de A-selectie. Het debuut van De Jong geschiedde op io oktober vorig jaar, toen de verdedi ging van Ajax door blessures en schors ingen overhoop lag. De mandekker kreeg een basisplaats en imponeerde in de thuiswedstrijd tegen AZ (uitslag 6-2). De jongeling kwam, zag en overwon. Door zijn werklust, moed en Amsterdamse brutaliteit stal de speler de harten van de ArenA. Zijn Champions League-debuut maakte hij tegen Internazionale (1-2 ver lies). De verdediger tastte toen af en toe mis tegen de topspitsen Christian Vieri en Hernan Jorge Crespo. Maar het zij hem vergeven. Niet alleen omdat hij zich daarna sportief herstelde, maar vooral omdat het zo'n aimabele gozer is. Een echt Amsterdams straatschoffie, met de branie en bluf van oudsher. Maar ook een jochie met gezond verstand en hij houdt de beide benen dan ook wijselijk op de grond. Het was heel even stil rondom het aanstormende talent, maar nu doet Nigel de Jong weer van zich spreken. „Ja, het is snel met me gegaan. Ik zit nu drie maanden bij de A-selectie. Wie had datvantevoren kunnen denken! Vroeger keek ikvanaf De Toekomst naarde ArenA en droomde ik van een debuut in Ajax 1, in een bomvol stadion. En dat overkwam me al op mijn achttiende! We hebben echt een hele leuke en gezellige spelers groep. Ik, en de andere jonkies zoals Ste fano en Wesley (Sneijder, red.), zijn goed opgevangen door de anderen. De inte gratie verliep gemakkelijk, omdat de gemiddelde leeftijd van de selectie niet hoog ligt. De mensen praten zelfs gek scherend over 'Jong Ajax' als ze het over Ajax 1 hebben. Daarom hoorde ik er zo bij. Natuurlijk zijn er ook oudere en ervaren spelers, zoals Richard Witschge, André Bergdplmo en Tomas Galasek. De gezonde mix tussen jong en oud maakt het Ajax van nu compleet en compact. De selectie vormt een goed geheel, de spelers zijn erg gehecht aan elkaar. Nie mand van ons zal ongestraft een rot- schop krijgen! Wij komen voor elkaar op. Zowel op als om de velden is de sfeer goed. Ik hoor van veel Ajacieden, dat ze dat de afgelopen jaren gemist hebben. Dat er lange tijd niet zo'n uitgebalan ceerd en goed op elkaar ingespeeld eer ste elftal is geweest. Het team is in even wicht. Dat is te danken aan de trainer en de technische staf. Er is veel kwaliteit en jonge talenten krijgen de tijd en de kans zaterdag 15 februari AJAX-FC GRONINGEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 6