Haf FC GRONINGEN Patrick Leemans tweede ronde van de Champions League zal ongetwijfeld beslag op de fitheid van de spelers gaan leggen. Koeman en de zijnen mogen in de competitie geen steken meer laten vallen. Anders kunnen de Amsterdammers het prolongeren van de titel vergeten. Het programma van Ajax ziet er lastig uit. De Amsterdammers moeten nog op bezoek bij FC Utrecht, PSV, NAC Breda, NEC.AZen FC Twente. Dat zijn op het oogde meest lastige wedstrijden voor aanvoerder Cristian Chivu en consor ten. In de thuisduels is Ajax alleen door PSV verslagen en de ArenA lijkt voor de andere clubs uit de rest van de Holland Casino Eredivisie een onneembare vesting. De Eindhovenaren krijgen de uitwedstrijden tegen Willem II, Feyenoord, Roda JC, Vitesse en SC Heerenveen nog voor de kiezen. Ook geen gemakkelijk programma. Feyenoord moet op bezoek bij NEC, FC Utrecht en Willem II. Op het oog iets eenvoudiger, maar de Rotterdammers kunnen zich geen al helemaal geen fouten meer veroorloven. FC Groningen staat op de zestiende plaats van de ranglijst en heeft slechts één punt meer (14) dan de hekkensluiters FC Zwolle en De Graafschap. De Groningers maken een bewogen seizoen door. Trainer Dwight Lodeweges (nu assistent van Foppe de Haan bij SC Heerenveen) werd ontslagen waarop de assistent-coach van eerste divisieclub Emmen, Ron Jans, aan gesteld werd als de nieuwe oefenmeester. Onder hem behaalde FC Groningen dertien punten. Eerder dit jaar werd de confrontatie tussen Ajax en de noorderlingen beslist in het voordeel van de Amsterdammers. Het werd 1-3 met een glans rol voor Rafael van der Vaart, die twee keer scoorde. Het ander doelpunt kwam via het hoofd van Andy van der Meyde. Hugo scoorde voor FC Groningen. In het Oosterpark zijn naar mate het seizoen vorderde, nogal wat mutaties doorgevoerd. Verde diger Mohammed Al lach vertrok halverwege de eerste sei zoenshelft naar FC Dordrecht en mandekker Erwin van der Looi moest stoppen vanwege een hardnekkige knieblessure. Vleu gelaanvaller Pedro Kamata keerde na pas één wedstrijd voor FC Groningen gespeeld te hebben, terug naar AJ Auxerre. Heimwee was het manco. FC Groningen heeft een middelma tige ploeg, die ondanks dat gegeven heel gedisciplineerd voet balt en regelmatig punten pakt. Vooral de middenvelders Joost Broerse (volgend seizoen speelt hij voor FC Utrecht), Sander van Gessel en Jordi Hoogstrate (nu afwezig door een knieblessure en al gecontracteerd door PSV) vallen op dankzij hun voetbal lende vermogen en inzet. De spitsen Glen Salmon en Martin Drent zijn uitgekookt en doeltreffend. De bekendste Groninger is ongetwijfeld Ajacied Pius Ikedia. De snelle rechtsbuiten is door de noorderlingen gehuurd tot aan het eind van dit sei zoen. Ikedia doet het naar behoren, maar scoorde nog niet. In 1994 won FC Groningen voor het laatst (0-2) in Amsterdam. In 1996 behaalden de Groningers nog een gelijkspel in de ArenA (1-1), maar daarna was het Ajax dat de klok sloeg. Het jaar daarop wonnen de Amsterdammers met 4-1 en in het sei zoen 1999/2000 werd het 3-1. In het seizoen 2000/2001 ver pletterde Ajax de bezoekende ploeg met 4-0. Vorig jaar was de ontmoeting ongekend spannend. Arjen Robben (nu PSV) bracht FC Groningen op een 0-1 voorsprong. Mido maakte daarna twee treffers, zodat Ajax de leiding nam. Opnieuw was Robben trefzeker voor de bezoekers en stond het 2-2. Ignacio Tuhuteru bracht de in degradatienood verkerende ploeg zelfs brutaal op voorsprong: 2-3. Invaller Nikos Machlas maakte dankzij twee doelpunten een einde aan de droom van vele Gro ningers. De noordelijke FC ging met lege handen naar huis. Of het dit seizoen weer zo spannend wordt, is de vraag. Maar dat Ajax en FC Groningen vandaag allebei moeten winnen, is een feit en dat kan opnieuw voor een leuke wedstrijd zorgen. 0 Steven Pienaar, nauwelijks van de bal te krijgen. zaterdag 15 februari AJAX-FC GRONINGEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 5