HELLINGBAAN Het zal de trouwe bezoekers van de thuiswedstrijden van Ajax ongetwijfeld zijn opgevallen dat er vanaf het begin van de competitie een platform is verrezen achter het doel aan de noordzijde van de ArenA. Dit platform wordt vanavond officieel in gebruik genomen om nog meer supporters in een rolstoel te kunnen ontvangen. In feite wordt een oud beeld weer in ere hersteld. Tot het midden van de jaren zestig zaten de gehandicapte supporters aan de Diemerzijde in het voormalige Ajax-stadion De Meer. Na het instorten van een muurtje en de uitbreiding van de staanplaatsen, kregen de rolstoelers een plaats aan de kant van de Reynoidstribune. Ook in het Olympisch Stadion bevonden de rolstoelplaatsen zich de laatste jaren achter een van de doelen. OPENING GEHANDICAPTENPLATFORM IVfVV ROLSTOEL 5S Bij het ontwerp en de bouw van de Amsterdam ArenA (1990 -1996) is reke ning gehouden met speciale rolstoel plaatsen en stoelen voor begeleiders. Het aantal plaatsen werd gebaseerd op de situatie in De Meer en het aantal supporters in een rolstoel dat wedstrij den in het Olympisch Stadion bezocht. Het zijn er in de ArenA uiteindelijk veel meer geworden: 61 rolstoelplaatsen en eenzelfde aantal stoelen voor de bege leiders. Door de successen van Ajax in het midden van de jaren negentig en de rela tief verbeterde omstandigheden voor het bezoeken van wedstrijden in de ArenA, is de vraag naar plaatsen voor gehandicap ten de laatste jaren sterk toegenomen. Momenteel worden bijna alle plaatsen voor gehandicapten aan de noord- en zuidzijde op de eerste ring van de ArenA ingenomen door seizoenkaarthouders en zijn er slechts vier goede plekken, waarvoor kaartjes kunnen worden aan gevraagd. Dat kan via de afdeling Sup porterszaken van Ajax. Er staan veel Ajax-fans op de wachtlijst voor een seizoenkaart. Bovendien is er een lijst met gemiddeld veertig personen, die graag eens een wedstrijd van Ajax zouden willen bezoeken. Uit deze groep kan slechts mondjesmaat iemand door Ajax worden uitgenodigd, bijvoorbeeld voor een plek op de Koninklijke Loge waar soms plaats is voor mensen in een rolstoel en hun begeleiders. Vanwege diverse veiligheidseisen was het niet eenvoudig het tekort aan rolstoelplaatsen in de bestaande situatie op te lossen. De Amsterdam ArenA heeft in nauwe samenwerking met Ajax een plan gemaakt om het aantal rolstoel plaatsen op termijn te verdubbelen: van 61 naar 122. Door de bouw van een plat form achter het doel aan de noordzijde werd de noodzakelijke ruimte verkregen. Het platform is vanuit de gracht bereik baar via een hellingbaan en biedt plaats aan zestig mensen in een rolstoel en eenzelfde aantal begeleiders. De ko mende maanden wordt er hard gewerkt aan de realisatie van een ruimte, waarin de noodzakelijke sanitaire voorzienin gen, een verkooppunt voor drankjes en hapjes en een EHBO-ruimte aanwezig zullen zijn. Helaas zijn bij Champions League-wedstrijden de veiligheidseisen behoorlijk aangescherpt. Daarom kun nen er vooralsnog voor die wedstrijden geen kaarten worden verkocht voor de rolstoelplaatsen achter het doel. Het is de bedoeling hier zo snel mogelijk een oplossing voor te vinden. Mede dankzij de steun van onder meer de gemeente Amsterdam kon de huidige voorziening worden gerealiseerd. Na een aantal maanden proefdraaien op het platform, om alle kinderziektes in aan pak en logistiek uit te bannen, wordt het platform vanavond door burgemeester Job Cohen en Marco van Basten officieel geopend. Vanaf nu kunnen Ajax en de Amsterdam ArenA meer gehandicapte bezoekers een warm en gastvrij onthaal bieden. Juichende bezoekers achter het doel doen oude tijden herleven! Rob van Zoest I zaterdag 15 februari AJAX - FC GRONINGEN Ajax- Wageningen in 1952. Let op het forse aantal fans in een rolstoel achter het doel.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 25