in de ArenA y» d f 1! ie h 4 j AJAX-FEYENOORD 7-r IWffflRÏÏK Mede vanwege twee touches met de lat verloor Ajax twee punten aan Feyenoord. Hadden Nourdin Boukhari (middels een fraaie lob) en Andy van der Meyde (intikker van dichtbij) hun vizier iets scherper gesteld, dan had Ajax van de aartsrivaal gewonnen. De topper tussen de nummers twee en drie op de ranglijst eindigde nu onbeslist en daar werd alleen PSV beter van. De Eindhovenaren wonnen met o-i bij RKC Waalwijk en vergrootten hun voorsprong op Ajax tot vierpunten. Vier minuten voor tijd verscheen Anthony Lurling oog in oog met Bogdan Lobont. De Ajax-keeper, sinds de winter stop eerste keus, bleef koel en pareerde de harde inzet van de Feyenoord-invaller. Wat volgde was een Amsterdamse stormloop op het doel van de vijand. Zel den zal een klassieke topwedstrijd zo'n enerverende slotfase hebben gekend als deze editie van Ajax-Feyenoord. Met als hoogtepunt de prachtige aanval over rechts,vlak voortijd.Via Nigel de Jongen Flatem Trabelsi kwam de bal bij Van der Meyde terecht, die hard tegen de onder kant van de lat schoot. De rebound was voor Zlatan Ibrahimovic net te moeilijk. Even later scoorde de Zweed wel, maar scheidsrechter Jol schonk het doelpunt geen genade. In zijn ogen had Nourdin Boukhari doelman Lodewijks onheus bejegend. De leidsman hervatte het spel met een indirecte vrije trap voor Feyenoord en blies niet veel later voor het einde van de boeiende wedstrijd. Jol drukte, net als vorig jaar, een stempel op de wedstrijd door een glaszuivere overtreding van Robin van Persie over het hoofd te zien. In de blessuretijd van de eerste helft duwde de veelbesproken Feyenoorder Cristian Chivu opzij. Van Persie kon een hoge voorzet van Gerard de Nooijer daardoor eenvoudig aanne men en rondde bekwaam af.Chivu bleef verbouwereerd achter. Plet was een cru ciaal moment, zo vlak voor de thee pauze. Als Jol zijn ogen goed de kost had gegeven, was Ajax met een voorsprong naar de kleedkamer gegaan. Dat wil niet zeggen dat de gelijke ruststand een onjuiste weerspiegeling van de veldver- houding was. Feyenoord domineerde het eerste half uur en kreeg diverse uitmun tende mogelijkheden op voorsprong te komen. De Rotterdamse aanvallers von- Ronald Koeman: „Natuurlijk vind ikdat we hadden moeten winnen. In de tweede helft hebben we diverse goede kansen om zeep geholpen en hebben we enkele mogelijk heden niet goed uitgespeeld. Ik geef toe dat Feyenoord het eerste half uur beter was. Maar ze scoorden niet, dus hadden wij het afmoeten maken. We hebben nu twee pun ten verloren op PSV. Aan de andere kant is het gat met Feyenoord zeven punten geble ven en dat is een hoop. Aan het einde van de rit speelt alleen de nummer één Cham pions League en de nummer twee kwalificatiewedstrijden. We gaan uiteraard nog steeds voor het kampioenschap, maar moeten die tweede plaats wel zeker stellen." den keer op keer Bogdan Lobont op hun pad. Bij de eerste de beste uitgespeelde aanval van Ajax was het wel direct raak. Zlatan Ibrahimovic knalde, vanaf randje buitenspel, een lage voorzet van Andy van der Meyde hard en hoogtegen detouwen. In de tweede helft leek het duel als een nachtkaars uit te gaan, totdat de vlam alsnog in de pan sloeg. Zeven enerve rende minuten speelden beide ploegen voor de volle winst. Ajax kreeg de beste kansen, maar Feyenoord bleef overeind. De echte winnaar van Ajax-Feyenoord bevond zich in Eindhoven. Feest na de 1-0 van Zlatan. Zondag 9 februari Ajax-Feyenoord 1-1 28. Zlatan Ibrahimovic 1-0, 45. Van Persie 1-1 Ajax: Lobont,Trabelsi, Pasanen, Chivu, Van Damme (46. Boukhari), De Jong, Sneijder, Maxwell, Pienaar, Zlatan Ibrahimovic, Van der Meyde Feyenoord: Lodewijks, Emerton, Van Wonderen, De Nooijer, Paauwe, Ono, Bosvelt, Buffel (80. Lurling), Van Persie, Van Flooijdonk, Kalou Scheidsrechter: Jol Toeschouwers: 50.739 Geel: De Jong (Ajax), Buffel (Feyenoord) Wesley Sneijder won het rechtsreekse duel met Robin van Persie op punten. zaterdag 15 februari AJAX-FC GRONINGEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 21