Superstart in m MILL EM ll-AJAX 0-6 Ondanks het goede trainingskamp in Portugal, keken de Ajax-volgers enigszins gespannen uit naar de hervatting van de competitie in Tilburg. Na negentig enerverende minuten, waarin Ajax Willem II totaal zoek speelde, bleek er geen enkele reden voor die ongerustheid. Mido en Chris Janssens springen naar de bal. Detellerstoptetien minuten voortijd bij zes. Mido schatte een afgemeten passje van Steven Pienaar op waarde. Met een bekeken 'stiffie' wipte hij de bal over doelman De Vlieger in de verre hoek. Ajax versloeg Willem II na een uitmun tende wedstrijd met 0-6. De Egyptenaar kwam ruim twintig minuten voor tijd in het veld voor Zlatan Ibrahimovic. De Zweedse aanvaller had aan 67 minuten speeltijd genoeg te bewijzen in prima vorm te steken. Twee fraaie treffers ver hoogden zijn seizoentotaal in de compe titie tot zes stuks. Op het trainingsveld valt op dat Marco van Basten zich heel rustig wat meer richting de spitsen van Ajax begeeft. Ibrahimovic, een groot fan van Van Basten, plukt daar nu al de zoete vruchten van. Ajax overklaste de opponent uit Brabant vanaf de aftrap. Het duurde slechts acht minuten voordat Andy van der Meyde snoeihard raak schoot. Het was opnieuw Steven Pienaar die een ploeggenoot in staat stelde te scoren, door middels een slimme loopactie de Tilburgse verdedi ging uiteen te raten. Nog voor de rust stond het 0-3 dankzij een koelbloedige Zlatan Ibrahimovic en een benutte straf schop van Cristian Chivu. De tweede helft was 46 seconden oud toen Tomas Galasek de wedstrijd definitief op slot gooide, 0-4. De Tsjech liep in het duel tegen zijn vierde gele kaart op en is daarom geschorst voor de topper tegen Feyenoord. Ronald Koeman maakte van de stand gebruik door StefanoSeedorf in te laten vallen, in plaats van Galasek rechts op het middenveld. Nog twee goals, van Zlatan Ibrahimovic en Mido, brachten de uitslag op 0-6. Wesley Sneijder maakte zijn officiële debuut in Ajax i:„lk hoorde zaterdag, na afloop van de training, dat ik in de basis zou starten. Dat gaf een heerlijk gevoel. De laatste twee oefenwed strijden in de voorbereiding speelde ik linksback. Nu mocht ik centraal op het middenveld spelen. Dat is in prin cipe mijn favoriete positie. En dan vooral in een controlerende functie. Helemaal tevreden met mijn eigen spel ben ik niet. Maar de 0-6 zege vergoedt alles natuurlijk." •1SABH3Q *1A Zlatan wil het weten. De Zweed heeft zojuist 2-0 gemaakt. Andy van der Meyde opende in Tiiburg de score en kreeg niet veel later een strafschop mee. Zondag 2 februari Willem ll-Ajax 0-6 8. Van der Meyde 0-1,13. Zlatan 0-2,29. Chivu 0-3 (p), 46. Galasek 0-4, 65. Zlatan 0-5,79. Mido 0-6 Willem II: De Vlieger, Victoria (46. Mariana), Jaliens, Jans sens, J.Mathijsen, Landzaat, Van der Gun, D.Mathijssen, Ceesay, Simons, Caluwé (68. Hadouir) Ajax: Lobont, Trabelsi, Pasanen, Chivu, Van Damme, Galasek (67. Seedorf), Sneijder, Pienaar (80. Boukhari), Maxwell, Van der Meyde, Zlatan (67. Mido) Scheidsrechter: Wegereef Toeschouwers: 14.700 Geel: Van Damme, Galasek zaterdag 15 februari AJAX-FC GRONINGEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 19