ICi AST MICHAEL REIZIGER dribbelaar. De roodharige Drent, die als puber al door Ajax naar Amsterdam was gehaald, had echter weinig oog voor het teambelang. FC Groningen huurde hem een jaar, maar wilde daarna niet met hem verder. Ajax evenmin. Regtop, 35 inmiddels, is nog steeds actief. Hij voet balt al jaren in Oostenrijk. Hennie Meijer was bij Ajax aan het begin van het seizoen 1987-1988 een aankoop van Johan Cruijff. De beste Nederlandse voetballer aller tijden stapte na een con flict echter halverwege het seizoen op. Meijer - een type Bombarda, maar dan sneller - raakte op het tweede plan en vertrok aan het eind van het seizoen naar FC Groningen. In het Oosterpark vormde hij een levensgevaarlijk koppel met eerst René Eijkelkampen later Milko Djurovski. In 1991 contracteerde FC Groningen Patrick Kraak van Spakenburg. De links back had een deel van zijn jeugdoplei ding bij Ajax doorgebracht. Kraak kreeg in Groningen twee seizoenen de kans om een basisplaats te veroveren, maar slaagde daarin niet. Hij keerde naar het amateurvoetbal terug. In 1993 verhuisden Michael Reiziger en Clyde Wijnhard op huurbasis naar Groningen. Wijnhard, qua fysiek een type Hennie Meijer, maakte het als spits niet waar bij FC Groningen. Bij Ajax kon hij onder Louis van Gaal terugkeren als rechtsback, maar dat wilde hij niet. De 30-jarige Wijnhard voetbalt tegenwoor dig in Engeland. Het verhaal Michael Reiziger is bekend. Als rechtsbuiten uit Amsterdam vertrokken, keerde hij na een jaartje Groningen als rechtsback terug. Bij FC Groningen had hij als rechtshalf leren verdedigen. In 1996 kwamen twee spelers naar Groningen die ooit in de jeugd van Ajax hebben gespeeld, maar nooit in het eerste elftal: Jeffrey Kooistra en Harvey Esajas. Kooistra werd nimmer een vaste waarde in Groningen; voor Esajas gold hetzelfde. In 1997 maakte Marcel Peeper zijn opwachting in het Oosterpark.Opgeleid, gewogen en uiteindelijk te licht bevon den door Ajax, maakte Peeper enkele jaren furore bij FC Twente. Daar schopte hij het tot international. Tijdens zijn debuut in Oranje raakte hij zwaar geblesseerd. Peeper is nooit volledig van zijn blessure hersteld. In Groningen kwam hij niet uit de verf. Hij verdween naar een Duitse club. Peter Hoekstra werd tijdens het seizoen 2000-2001 door Ajax aan FC Groningen verhuurd. Zijn optreden in het Ooster park werd geen succes. Hoekstra was zel den fit en had in Arjen Robben een (te) sterke concurrent. Hoekstra voetbalt tegenwoordig bij Stoke City. De huidige selectie van FC Groningen telt twee (ex-)Ajacieden: Roy Beukenkamp en Pius Ikedia. De 35-jarige Roy Beukenkamp speelde in de jeugd voor Ajax. Daarna kwam hij uit voor AFC en ADO Den Haag. Hij is bezig aan zijn vijfde seizoen in Groningen en heeft zich ontwikkeld tot een betrouw bare eredivisiekeeper. Pius Ikedia speelt sinds juli op huurbasis in Groningen. De kleine Nigeriaan heeft een moeizame eerste seizoenshelft achter de rug. Zijn rendement bleef achter bij de verwach tingen. Zijn score: nul doelpunten en twee assists spreekt voor zich.Trainer Ron Jans, zelf een voormalige vleugelspeler, heeft echter alle vertrouwen in hem. Wim Masker Ook Ajacieden in opleiding FC Groningen Niet alleen in de A-selectie, maar ook in de opleiding van FC Groningen spe len twee voetballers die voor Ajax hebben gespeeld: Raoul Breinburg en Valéry Sedoc. De 21-jarige Breinburg is keeper en maakt deel uit van de selectie van Jong FC Groningen. Hij speelde voor AFC toen hij door FC Groningen werd gescout. Breinburg is bezig aan zijn tweede seizoen. De 17- jarige Sedoc komt uit in de A-jeugd van FC Groningen. De rechtsbuiten tekende vorig jaar een meerjarig con tract bij de noordelingen. Zijn laatste club was FC Omniworld. Ook hij is aan zijn tweede seizoen bezig. Michael Reiziger speelde in het verleden zowel voor Ajax als voor FC Groningen, zo vertelde hij Rafael van der Vaart op de bank bij de EK- kwalificatiewed- strijd Nederland- Wit-Rusland. (foto: PRO SHOTS/ Stanley Contha) zaterdag 15 februari AJAX-FC GRONINGEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 11