ZLATAN IBRAHIMOVIC IHfllffisTHARF EFFECT TEAM Met vijf goals in de Champions League heeft Zlatan Ibrahimovic bewezen op de goede weg te zijn. Zijn spel oogt een stuk meer volwassen dan vorig seizoen. Rustig aan de bal, met oog voor de vrijstaande medespeler. Gegroeid zelfvertrouwen en een grote stap vooruit in zijn ontwikkeling, dat zijn volgens hem de belangrijkste oorzaken van zijn toegenomen daadkracht. De flegmatieke Zweed trok de goede lijn van voor de winterstop door op het trai ningskamp van Ajax in Portugal en Egypte. Zlatan scoorde tegen Aberdeen twee maal en maakte vlakvoortijd gelijk tegen Benfica. In alle gevallen bleef hij koelbloedig, toen hij de bal in kansrijke positie ontving. Oog in oog met de vij andelijke doelman liet de Zweed zich niet van de wijs brengen. Het maken van doelpunten is een kunst op zich, Zlatan woensdag 5 februari H AJAX - RODA iCM verstaat zijn vak steeds beter. Maar ook zijn veldspel oogt goed. Wat opvalt is dat Ibrahimovic vaak simpeler speelt dan vorig seizoen. Bal aannemen, afscher men en kaatsen. Het gaat hem allemaal een stuk eenvoudiger af. Ook op de trai ningen manifesteert de 21-jarige aanval ler zich nadrukkelijk. Afwerken op de goal is zijn specialiteit. Het is een lust voor het oog te zien, hoe hij de bal aan neemt, plots wegdraait bij zijn verdedi- ger en onberispelijk raak knalt. In Alman- cil was het een dagelijks terugkerend ritueel. Daar bereidde Ajax zich in de luxe omgeving van strand, palmbomen en af en toe een zonnetje voor op de hervat ting van de competitie. Zlatan Ibrahimo vic lijkt hard op weg de nummer 'één' voor de spitspositie van Ajax te worden. Voor de technische staf, onder leiding van Ronald Koeman, een bevredigend resultaat van veel extra arbeid. Er is bewust veel aandacht besteed aan de ontwikkeling van de talentvolle aanval ler. Daar gaat Ajax de komende tijd de vruchten van plukken. Het is opmerkelijk dat de jonge Zweed in de Champions League veel produktiever is dan in de Holland Casino Eredivisie. Niet dat iemand daar problemen mee heeft. Want mede door zijn goals in de Europese eliteklas verschafte Ajax zich een zwaar bevochten doorgang naar de tweede ronde. Financieel een groot suc ces voor de club. Maar wat nog belang rijker is, sportief gezien geniet Ajax weer aanzien in Europa. Met Zlatan als één van de opvallende exponenten. In de eer ste ronde van de Champions League scoorde hij tegen Olympique Lyon (2x) en Rosenborg. Maar wat vooral is blijven hangen, zijn de treffers tegen AS Roma en Valencia in de vervolgcyclus van het kampioenenbal. Tegen de Romeinen schoot Zlatan koelbloedig en zeer zelf verzekerd de bal van dichtbij achter de Italiaanse doelman. De ogenschijnlijk eenvoudige kans bleek niet zo makkelijk als het leek: „De bal kwam in het gezicht van de keeper en stuiterde terug, recht in mijn voeten. Ik zag dat er een raar effect aan de bal zat en schoot daarom niet direct in. Ik wachtte af en dat had de keeper niet verwacht. Die maakte een beweging naar links, waardoor ik de bal rustig in de rechterhoek kon leggen. Het was op dat moment heel belangrijk rus tig te blijven en dat lukte me. Die bal was best moeilijk te raken en als ik direct had geschoten, had ik kunnen missen." De tweede wedstrijd, uit tegen Valencia, leek een oneerlijke strijd. De kampioen van Spanje toonde zich in bijna alle facetten van het spel de betere ploeg. Maar Ajax is in korte tijd enorm gegroeid. Zo zeer zelfs, dat dit elftal tegen iedere ploeg kan stunten. Zlatan bewees die stelling door vlak voor tijd wederom ijzig kalm te blijven, toen hij alleen voor doelman Canizares opdook; 0-1 voor Ajax. Helaas werd het in de bles-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 6