Ir, A ST Sander Berends 'Wie wil 1 r nu niet voor Aja f spelen?' petitie. We proberen te voetballen en beschikken over een zeer jonge groep. Er zit nog voldoende progressie in. Per soonlijk moet ik ook veel leren. Ik speel nog te vaak mijn eigen wedstrijd. Ik moet meer coachen en andere spelers in het spel betrekken. Ook mijn rechtervoet moet nog beter." Nog iets gehoord van het nationale elf tal? „Regelmatig hoor ik dat er iemand van de voetbalbond opdetribune zit. Ik hoop dat ik weer bij de selectie zit. Vandaag over een week spelen we een oefenin terland in Algerije. De kans dat ik word geselecteerd, schat ik op fifty-fifty. Het wordt rondom deze westrijd bekend gemaakt. Maar ik zal niet ontgoocheld zijn als ik er niet bijzit. Ik vind het al een hele eer dat ik er twee keer bij was en een minuutje mocht invallen tegen And orra. Ik ben pas 22 jaar. Over vier of vijf jaar zit ik op mijn top.Tijdens de trip naar Estland ben ik overigens in gesprek geraakt met JelleVan Damme, de belof- tenploeg vloog met ons mee. Een rus tige, toffe jongen. Een goeie voetballer, die het wel eens ver kan schoppen. Ik hoop dat hij vandaag ook meespeelt." Verbaasd dat er steeds meer Belgen naar Nederland komen? In de jeugdopleiding van Ajax lopen er ook alweer vier rond. „Nee. De Nederlandse jeugdopleiding staat veel beter aangeschreven. Maar ik vind 15 jaar wel een te jonge leeftijd om naar het buitenland te vertrekken. De druk om dan al profvoetballerte worden, lijkt me niet goed. Maar de verlokking voor iemand van die leeftijd is wel begrij pelijk. Ik was 19 jaar. Mijn school had ik afgerond. Dan is het iets makkelijker. Bovendien heb ik tien jaar de jeugdop leiding van RSC Anderlecht doorlopen. Dus ik wist al wat er in de top leefde." BIB woensdag 5 februari AJAX -RODA JC het centrale plein had ik niet verwacht dat er zoveel mensen ons zouden staan op te wachten. Ik was toen net een aan tal maanden in dienst van Roda JC" Als jullie dit seizoen de Amstel Cup weer willen winnen, zal vanavond eerst Ajax verslagen moeten worden. „We hebben niets te verliezen. Zij moe ten het spel maken. Dat is ook onze bedoeling. Op het juiste moment zullen we moeten toeslaan. Daarbij moeten we profiteren van onze snelheid voorin, want dat blijft ons sterke wapen. Op 0-0 suretijd werd het nog 1-1. Weer jammer. Maar we behalen wel altijd goede resul taten tegen de top-3. Dit seizoen hebben we gelijk gespeeld tegen Ajax, PSV en Feyenoord." Was er in de voorbereiding van dit sei zoen belangstelling voor je? „Ik hoorde een dag voor de oefenwed strijd tegen KRC Genk van onze trainer dat Ronald Koeman voor me op de tri bune zou zitten. Als de transfer van Vic tor Sikora niet zou zijn doorgegaan, was ik een alternatief. Hij zat er inderdaad, iedere week weer een andere club op de tribune. Maar natuurlijk zou ik graag een keer in Engeland willen spelen. Als links buiten kom ik er net zoals in Spanje het best tot mijn recht. Maar ik kan ook op andere posities uit de voeten. Dat heb ik bij Roda JC bewezen. Als linkermidden velder op een 4-mans-middenveld, han gende spits en zelfs als rechterspits." Hoe kijkje tot nu toe terug op het sei zoen? „Ik ben niet ontevreden. Zes doelpunten, diverse assists, vijfde plaats in de com- spelen heeft natuurlijk geen enkele zin. We moeten scoren." Spelen tegen Ajax lijkt me specialer dan een wedstrijd tegen FC Zwolle of RBC Roosendaal? „Natuurlijk. Vooral ook, omdat het in de ArenA is. Of we gaan winnen, hangt af van de vorm van de dag. Persoonlijk heb ik tegen Ajax nooit slecht gespeeld. De afgelopen driejaren werd het thuis tel kens 1-1. Tijdens de laatste ontmoeting, begin november, kwamen we op geluk kige wijze 1-0 voor met kansen op 2-0. Door een mooi, maar onnodig, doelpunt van Van der Vaart werd het helaas 1-1. Op de eerste speeldag vorig jaar hadden we zelfs bijna gewonnen in de ArenA. Net voor tijd maakte Nygaard 0-1, in bles- Pro Shots: Stanley Contha maar ik heb hem nooit gesproken.Twee dagen later ging Sikora alsnog naar Ajax. Of ik het anders had gedaan? Daar heb ik me niet echt mee bezig gehouden. Ik wilde het slechte seizoen van Roda JC dit jaar rechtzetten. Er lag hier een gewel dige uitdaging. Maar Ajax is een hele mooie club. Welke voetballer wil nu niet voor Ajax spelen?" En toen meldde Fulham FC zich? „Dat klopt. Bij mijn zaakwaarnemer. Een rare gang van zaken. Sikora was eerst rond met Fulham, toen weer niet. Toen de overgang definitief was afgeketst, meldde de club zich. Het stond blijkbaar direct in de Engelse kranten. Maar het was al begin augustus. Ik wilde bij Roda JC blijven. Anders blijf je bezig en zit er

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 11