Ajax vindt Willem II lastig De tegenstander^ Profiel van Ajax "Alleen de winterstop kan Ajax nog stop pen staat er op een groot billboard van Ajax'shirtsponsor, even buiten de im mense Amsterdam Arena. Croot is ook de selectie van de Amsterdammers. Dat ver klaart ook het grote aantal grote auto's op het parkeerdek. Mogelijk nog groter is de druk van buitenaf op de spelersgroep en technische staf. Wat is er eigenlijk niet groot in Amsterdam "Bij Ajax weet je datje, na een verliespartij, de volgende wedstrijd móet winnen'" vertelt trai ner Ronald Koeman in de perskamer van de club, kort voor het vertrek naar het trainings kamp in Portugal. Koeman doelt op de verloren thuiswedstrijd tegen PSV (2-4) waarna winst bij Excelsior (0-2) volgde. "Willem II uit is voor ons een lastige wedstrijd die we rangschikken in de groep onder de top drie", verklaart Koeman des gevraagd. Of Galasek de trainer nog van infor matie over zijn voormalige club heeft voorzien? "Hij woont nog in Tilburg. Als hij wat leest in een regionale krant, bijvoorbeeld wat betreft blessures, zal hij dat melden. Ajax is echter be ter op de hoogte van het huidige elftal van Wil lem II."Haal je dat uit de samenvattingen bij Studio Sport? Ook, maar regelmatig bezoeken we wedstrijden van onze tegenstanders. Willem II heeft onlangs tegen Schijndel gespeeld, daar is iemand geweest." Voorbereiding Veel verrassingen verwacht Ronald Koeman niet in Tilburg, zoals ook zijn eigen selectie wei nig geheimen meer voor hem heeft: "Alleen de ontwikkeling van jonge spelers kan je soms ver rassen. De een heeft een constant niveau, de ander speelt wisselvalliger.'Tnmiddels is er intern meer duidelijkheid over de toekomst van de club en een aantal van de spelers. Tijdens het trainingskamp in het zuiden van Portugal werden immers de aflopende contracten en mo- gelijke versterkingen met technisch directeur Beenhakker besproken. Willem II speelt dan nog geen rol. "Daar wer ken we in de week voor de wedstrijd naartoe", vervolgt Koeman. "Dan gaan we accenten leg gen op het spel van Willem II. Niet uit angst, maar om er ons voordeel mee te doen. Ook spelen we regelmatig elftegen elf tijdens de training, waarbij we de reserves bijvoorbeeld volgens het systeem van Willem II laten spe len." Koeman kijkt op zijn horloge, de tijd dringt. Traint Van Basten wel eens apart met spitsen als Zlatan en Mido? "Nu nog niet, Van Basten loopt stage. Ik sluit echter niet uit dat we daar in de toekomst mee beginnen." En de laatste bespreking voor de wedstrijd? "De be sprekingen doe ikzelf', klinkt het vastberaden. "Dan herhaal ik nog even de belangrijkste din gen, vaak op het mentale vlak. Met de wed strijd tegen Willem II willen we het nieuwe jaar graag winnend beginnen." Marcel Haarbosch Opgericht: 18 maart 1900 Erelijst: Europa Cup 1:1971, 1972, 1973, 1995 (Champions League) Europa Cup 2:1987 UEFA Cup: 1992 Landskampioen: 28 x KNVB-beker/Amstel Cup: 15 x Intertoto: 1962 Nederlandse SupercupJohan Cruijff Schaal: 1993, 1994, 1995, 2002. Europese Supercup: 1973, 1974,1996. Wereldbeker: 1972,1995. Trainer: Voorzitter: Hoofdsponsor: Stadion: Ronald Koeman Michael van Praag ABN Amro Amsterdam Arena (51.324 plaatsen)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2003 | | pagina 11