Danny Buijs hoopt op een stuntje Oefenprogramma Excelsior Danny Buijs voetbalde tien jaar bij Feyenoord, voordat hij vorig seizoen de overstap maakte naar Excelsior. En Buijs is niet de enige speler met een Feyenoord-verleden. Daardoor heeft de wedstrijd van vandaag tegen Ajax een speciale betekenis. Niet voor niets hoopt Buijs, die in de jeugd al regelmatig tegen de Amsterdammers speelde, dat Excelsior vandaag voor een stuntje kan zorgen. „Veel van de spelers bij Excelsior komen van Feyenoord", vertelt verdediger Danny Buijs aan de vooravond van zijn eerste Excelsior - Ajax. „Dat er rivaliteit is tussen Feyenoord en Ajax is wel bekend. Zelf heb ik tien jaar bij Feyenoord gevoetbald en heel wat keren tegen Ajax gespeeld. Dat waren altijd speciale wed strijden, want iedereen in Rotterdam is ongeveer tegen Ajax. Ook heb ik de topper vaak bijgewoond in de Kuip, dan merk je pas echt hoe diep dat zit bij de mensen." Buijs erkent dat Ajax normaal gesproken een maatje te groot is voor Excelsior. „Maar voor hetzelfde geld hebben wij een goede dag en kunnen we er een gelijkspel of zelfs een overwin ning uitslepen. Het is toch een speciale wedstrijd. Of we een kans hebben? Dat is moeilijk in te schatten, maar het kan altijd. Kijk naar De Graafschap, waar Ajax met 1-1 gelijkspeelde. Het kan best dat zij ons onder schatten, dat het bij ons goed loopt of dat we net iets meer geluk hebben. Dat soort zaken kunnen bepalend zijn. Een voorspelling? Ik hoop op een gelijkspel, 1-1." Excelsior treft Ajax in een peri ode waarin de ploeg is wegge zakt naar de vijftiende plaats. „We hadden moeite met scoren en als voorin wel werd gescoord, zorgden foutjes ach terin ervoor dat we op achter stand kwamen. Tegen Willem II speelden we goed, maar na een fout kwamen zij op 0-1. Ook de 0-1 tegen FC Twente viel uit een ongelukkige situa tie, waar ik zelf bij betrokken was. We hebben ook gewoon weinig geluk, maar we moeten er voor blijven knokken. Voetballend doen we voor wei nig ploegen onder, het zit alleen even tegen. En natuurlijk gaat het in je hoofd zitten dat we voor het laatst op 5 oktober gewonnen hebben." Met Buijs persoonlijk gaat het de laatste weken ook wat min der. „In het begin ging het niet zo en ik kreeg te maken met een knieblessure. Daarna ging het steeds beter, tot de laatste twee duels. Tegen RBC en FC Twente heb ik mindere wed strijden gespeeld." De verdedi ger blijft ervan overtuigd dat Excelsior niet hoeft te degrade ren. „En als dat wel gebeurt, hebben we dat aan onszelf te wijten. We moeten minimaal vijftiende kunnen worden. Dat is ook de plek die we vooraf als doel hebben gesteld. We willen niet degraderen en het liefst nacompetitie ontlopen. We moeten er in dit eerste seizoen gewoon inblijven en dan heb ben we het volgens mij goed gedaan." Zaterdag 18 januari, 19.30 uur Zaterdag 11 januari, 14.30 uur Stormvogels/Telstar - Excelsior Spirit - Excelsior Dinsdag 21 januari, 19.00 uur Helmond Sport - Excelsior Dinsdag 14 januari, 19.30 uur Zaterdag 25 januari, 14.30 uur SHO - Excelsior Cambuur Leeuwarden - Excelsior,

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 5