Excelsior sluit jaar af met topper Excelsior sluit het bijzondere jaar 2002 vandaag af met de top per tegen Ajax. De Amsterdammers zullen na de nederlaag tegen PSV alles op alles zetten om met een overwinning de winterstop in te gaan. Maar ook Excelsior zal op het randje van 2002 voor een stunt willen zorgen, door de Amsterdammers pun ten af te snoepen. De laatste wedstrijd van dit jaar belooft dan ook een spektakelstuk te worden. Tot aan woensdag 18 december - de dag waarop Excelsior de uitwedstrijd moest spelen tegen Vitesse - was het Excelsior al bijna anderhalve maand niet meer gelukt om een wedstrijd te winnen. Op 5 oktober won Excelsior voor het laatst een competitiewedstrijd. Toen werd Roda JC in Kerkrade met 2-3 verslagen. Na deze glorieuze periode, waarin Excelsior op de negende plaats stond, ging het minder met de jonge ploeg. Er werd steeds moeizamer gescoord en achterin werden de doelpunten soms wel heel mak kelijk weggegeven. Er werd sindsdien vijf keer gelijkge speeld en drie keer verloren, waardoor Excelsior op de vijf tiende plaats van de Holland Casino Eredivisie belandde. Vorig weekeind speelde Excelsior op eigen veld met 2- 2 gelijk tegen FC Twente. Op een keihard veld wisten beide ploegen er toch nog een behoorlijk leuke wedstrijd van de te maken. Al na zes minuten kwamen de Tukkers via voor malig Excelsior-speler Ellery Cairo op voorsprong. Said Boutahar maakte er na een klein half uur 1-1 van, na een schitterende combinatie met Voor Excelsior zou een over winning vandaag zeer welkom zijn, om niet onder de streep te belanden. Mounir El Hamdaoui en Cecilio Lopes. Vlak voor tijd kwam FC Twente toch weer op voorsprong via Cavens. Ellery Cairo kreeg in het tumult na de goal een rode kaart, wegens een vermeende kopstoot jegens Bastos. In blessuretijd kreeg Excelsior met de gelijkmaker alsnog waar het recht op had. Steve Olfers scoorde en stelde daarmee weer een punt veilig. De 2-2 betekende het zesde gelijke spel in deze voetbaljaar gang. Afgelopen woensdag won Excelsior met 2-1 in het Gelredome tegen Vitesse en vandaag komt Ajax op bezoek in het Stadion Stad Rotterdam Verzekeringen. De Amsterdam mers doen als enige Neder landse ploeg nog op alle fron ten mee - competitie, beker en Champions League. Afgelopen week verloor Ajax voor het eerst sinds lange tijd een competitiewedstrijd. Voor de zoveelste keer verloren de Amsterdammers in de eigen Arena van PSV, 2-4. Dankzij dit resultaat gingen de Eindhovenaren Ajax voorbij in de ranglijst, waardoor PSV zich waarschijnlijk winterkam pioen mag noemen. Steve Olfers

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 4